Z takiego zaÅ‚ożenia wychodzÄ… twórcy prospoÅ‚ecznej akcji „Moja Pierwsza Komórka”, którzy zachÄ™cajÄ… do organizowania lekcji na temat rozsÄ…dnego i bezpiecznego używania telefonu komórkowego.
Nietypowe zajÄ™cia zaczynajÄ… siÄ™ od poznania głównego bohatera – Fonia, który odtÄ…d towarzyszy uczniom przez caÅ‚y czas trwania lekcji. Wraz z nim dzieci rozwiÄ…zujÄ… krzyżówki i zadania dotyczÄ…ce kulturalnego - i co ważne - bezpiecznego korzystania z telefonu komórkowego. Dzieci poznajÄ… w ten sposób „7 zasad Fonia”, tj. DzwoÅ„ i trzymaj telefon w bezpiecznym miejscu; Numer 112 może komuÅ› uratować życie, używaj tylko w uzasadnionych sytuacjach; SÄ… miejsca gdzie na telefon nie ma miejsca; Nie wygaduj siÄ™ do zera; Zanim coÅ› wciÅ›niesz sprawdź co to jest; Telefon to nie kumpel. Przyjaźnij siÄ™ z ludźmi; Nie odpisuj nieznajomym. Wszystko dzieje siÄ™ w radosnej atmosferze zabawy.

Pedagodzy uczulają: - Nie wystarczy podarować dziecku telefon komórkowy, trzeba je jeszcze nauczyć z niego korzystać.

Z tÄ… opiniÄ… zgadza siÄ™ Dorota Fronczek, odpowiedzialna w CenterNet S.A. za akcjÄ™ „Moja Pierwsza Komórka” Rodzice bardzo czÄ™sto nie majÄ… czasu lub zwyczajnie nie wiedzÄ… jak porozmawiać z kilkuletnim dzieckiem o tak poważnej sprawie jak na przykÅ‚ad numer alarmowy 112 i zasadnoÅ›ci jego używania. Dlatego też wychodzimy z naszÄ… inicjatywÄ… do szkół.

Pierwsza lekcja pokazowa z Foniem, odbyła się w Szkole Podstawowej z oddziałami integracyjnymi Nr 275 w Warszawie i spotkała się ze sporym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. Organizatorzy zachęcają pedagogów do przeprowadzania tego typu lekcji w swoich szkołach. Na stronie internetowej akcji www.mojapierwszakomorka.pl, zostały udostępnione materiały dydaktyczne do lekcji, które będą pomocne w przeprowadzeniu zajęć.

Dodatkowo nauczyciele, którzy zgłoszą swoją chęć uczestniczenia w akcji mailem na adres: kontakt@mojapierwszakomorka.pl otrzymają plakat z zasadami Fonia.







Najczęściej zadawane pytania



Podobne artykuły:


Wersja do druku