Dbałość o wygląd zewnętrzny jest domeną kobiet. Delikatna, gładka skóra i idealnie szczupła sylwetka to niemalże synonimy kobiecego piękna. Jednakże już nie tylko dobrze wyglądające włosy, twarz, szyja, dłonie i stopy, czy też piersi, brzuch a także pośladki można poddać zabiegom poprawiającym ich wygląd. Chirurgia narządu rodnego cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Ani tabu, ani moda

Warto zadbać o siebie, nie tylko aby na nowo stać się atrakcyjną, lecz przede wszystkim by zapewnić sobie komfort psychiczny i podnieść poczucie własnej wartości. Polki chcą być piękne i coraz częściej korzystają z zabiegów plastycznych. Śmielej poddają się upiększającym operacjom intymnych części ciała. Wiele atrakcyjnych fizycznie kobiet cierpi niestety właśnie z powodu wyglądu swoich narządów płciowych. Chcą one poprawić głównie jakość współżycia, która uległa pogorszeniu po licznych i ciężkich porodach, a także zakażeniach i infekcjach intymnych. Kobietom tym zależy na poprawie jakości doznań erotycznych z partnerem.

Kosmetoginekologia

Współczesna medycyna otwiera wiele możliwości. Ginekologia estetyczna jest jedyną szansą dla kobiet, które ze względu na pewne anomalie anatomiczne wstydzą się nawet rozebrać publicznie pod prysznicem, nie mogą nosić atrakcyjnej bielizny. Mają problemy ze znalezieniem partnera, nie mówiąc już o udanym życiu seksualnym. Prawdziwym hitem ginekologii estetycznej jest labioplastyka, czyli zmiana rozmiarów czy też kształtów warg sromowych. Kobiety poddają się również zabiegowi waginoplastyki, a więc zwężenia pochwy lub wyeksponowania punktu G. Ponadto rekonstruuje się błony dziewicze i wykonuje operacje u kobiet z obniżonymi narządami płciowymi, np. macicy po wielokrotnych porodach, pęcherza moczowego i odbytu.

Sposobów upiększenia intymnych części ciała jest sporo. Aby powiększyć wargi sromowe większe stosuje się zastrzyki z kwasu hialuronowego lub tłuszczu pobranego z pośladków czy ud pacjentki. Tę samą technikę wykorzystuje się przy eksponowaniu punktu G. Operacja trwa około 2 godzin. Jednakże do całkowitej aktywności ruchowej powraca się po kilku dniach, zaś do aktywności seksualnej po 6-8 tygodniach. Po operacji ryzyko powikłań jest niewielkie, ale może obejmować krwawienie, zakażenie lub bliznowacenie.

Labioplastyka

Labioplastyka służy przede wszystkim poprawie funkcjonalności narządu rodnego. Wykonuje się ją również z czysto estetycznych powodów, ponieważ kobiety cierpiące na przerost warg sromowych mają niską samoocenę swojej atrakcyjności fizycznej. Strefy intymne, choć na co dzień zakryte, odsłaniane są przecież w sypialni. Nic więc dziwnego, że kobiety mające kompleksy z powodu mankamentów w wyglądzie np. warg sromowych poddają się zabiegom plastycznym. Dzięki labioplastyce kobiety mogą normalnie funkcjonować, a przy okazji znów cieszyć się życiem intymnym. Jednakże ważne jest, by układ moczowo-płciowy kobiety był zdrowy, zarówno przed zabiegiem jak i po jego zakończeniu.
Główną przyczyną powikłań pooperacyjnych są zakażenia miejsca operowanego ze względu na bliskie sąsiedztwo flory bakteryjnej pochwy. Poza tym sam zabieg chirurgiczny na narządach płciowych może zaburzyć jej ekosystem, a wówczas przewagę nad prozdrowotnymi bakteriami Lactobacillus mogą zyskać bakterie chorobotwórcze.

Labioplastyka wymaga dokÅ‚adnego przygotowania siÄ™ do zabiegu - zarówno przez lekarza, jak i pacjentkÄ™. Należy zawsze pamiÄ™tać, bez wzglÄ™du na okolicznoÅ›ci, że dbaÅ‚ość o zdrowie intymne jest podstawÄ… zdrowia kobiety. Po zabiegu labioplastyki, przez  półtora miesiÄ…ca, wymagane jest utrzymanie restrykcyjnej higieny intymnej. UzupeÅ‚nienie naturalnej, dobroczynnej flory bakteryjnej Å›rodowiska pochwy o wybrane i sprawdzone i skuteczne bakterie probiotyczne dedykowane zdrowiu pochwy zmniejszy ryzyko rozwoju patogennych bakterii i grzybów, które sÄ… przyczynÄ… infekcji ukÅ‚adu moczowo-pÅ‚ciowego po zabiegu oraz wzmocni barierÄ™ ochronnÄ… pochwy i jej prawidÅ‚owe kwaÅ›ne pH. Na polskim rynku wygodnym w stosowaniu doustnym probiotykiem ginekologicznym, dedykowanym zdrowiu intymnemu kobiety jest LaciBios femina. Probiotyk ten jest rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Ginekologiczne. LaciBios femina zawiera dwa unikalne, starannie wyselekcjonowane, opatentowane, prawidÅ‚owo oznaczone szczepy bakterii kwasu mlekowego o potwierdzonym licznymi badaniami naukowymi dziaÅ‚aniu: Lacidobacillus rhamnosus GR-1 oraz Lactobacillus reuteri RC-14.

Planujesz zabieg – pamiÄ™taj o "kobiecym" probiotyku

Probiotyki to grupa preparatów zawierajÄ…ca żywe i aktywne mikroorganizmy o udowodnionej klinicznie skutecznoÅ›ci dziaÅ‚ania. Preparaty probiotyczne speÅ‚niajÄ… wymagania i wytyczne FAO/WHO i przyczyniajÄ… siÄ™ do poprawy i powrotu do zdrowia, cechuje je Å‚atwość aplikowania oraz brak skutków ubocznych. Jest bowiem wiele czynników, nawet z pozoru bÅ‚ahych, które potrafiÄ… zaburzyć delikatnÄ… równowagÄ™ mikrobiologicznÄ… pochwy, że warto już zawczasu pomyÅ›leć o zdrowiu intymnym - zwÅ‚aszcza planujÄ…c zabiegi chirurgiczne w obrÄ™bie ukÅ‚adu moczowo-pÅ‚ciowego. Należy również pamiÄ™tać, że w okresie rekonwalescencji po zabiegu chirurgicznym suplementacja doustnym probiotykiem ginekologicznym jest niezastÄ…piona – pomoże szybciej wrócić ukÅ‚adowi moczowo-pÅ‚ciowemu do normalnego funkcjonowania. DolegliwoÅ›ci ukÅ‚adu moczowo-pÅ‚ciowego nie należą do przyjemnych ani Å‚atwych do leczenia, niosÄ… ze sobÄ… cierpienie kobiety nie tylko fizyczne, ale i psychiczne. Zatem dbajÄ…c o urodÄ™ swoich narzÄ…dów pÅ‚ciowych pamiÄ™taj również o tak ważnym zdrowiu ukÅ‚adu intymnego, bo bez niego nawet najbardziej udany zabieg plastyczny CiÄ™ nie uszczęśliwi.