Niezależnie od tego jakich rozmiarów kuchnię posiadamy, problem ze znalezieniem stosownego miejsca na wszystkie pomocne przybory pozostaje taki sam.
JeÅ›li mamy obszernÄ… kuchniÄ™, przedmioty czÄ™sto lÄ…dujÄ… w przypadkowych miejscach. JeÅ›li zbyt ciasnÄ… – bezÅ‚adnie wypychajÄ… jednÄ… czy dwie dostÄ™pne szuflady. Każda Pani Domu zapewne przynajmniej kilka razy w życiu stanęła oko w oko z sytuacjÄ…, w której natychmiast potrzebowaÅ‚a Å‚yżki do makaronu, tasaka lub noża do chleba. Najczęściej w koÅ„cu poszukiwany przedmiot zostaje odnaleziony, jednak w miejscu kompletnie do tego nieprzeznaczonym. Jak sobie z tym radzić, gdy ciÄ…gÅ‚y nieporzÄ…dek spÄ™dza nam sen z powiek a niestety nic nie wskazuje na to, że w najbliższym czasie zmienimy naszÄ… kuchniÄ™ na nowoczesne, idealnie zaplanowane przestrzennie królestwo gotowania?

Diabeł tkwi w szczegółach, zacznijmy więc od rzeczy najdrobniejszych. Po umyciu naczyń, sztućce najczęściej trafiają do szuflady w okolicach zlewu. Jeśli jesteśmy w miarę zorganizowani, posiadamy w niej kilka przegródek, przeznaczonych na łyżki, łyżeczki, widelce i noże. Niestety, projektanci większości z gotowych pojemników - separatorów kuchennych najwyraźniej nie przewidzieli, że przeciętna polska kobieta posiada w swej kuchni przedmioty dłuższe i szersze niż wymiary popularnych sztućców, jak wspomniane wcześniej tasaki, noże do chleba, chochelki, łyżki do sosu czy choćby wyciskarki do czosnku. Przedmioty te, nie mieszczące się w standardowych przegródkach, często przyprawiają Panią Domu o ból głowy.

JeÅ›li bowiem nie pasujÄ… do miejsc na nie przeznaczonych, wkÅ‚adamy je gdzie indziej. Niestety, po kilku dniach, lokalizacji tych przedmiotów bardzo czÄ™sto nie udaje siÄ™ już odtworzyć. Te osoby, które borykajÄ… siÄ™ z problemem nadmiaru akcesoriów kuchennych i ciÄ…gÅ‚ego braku wyznaczonego na te przedmioty miejsca, mogÄ… dość Å‚atwo uporzÄ…dkować kuchniÄ™ za pomocÄ… niedrogich a jednoczeÅ›nie praktycznych pomocników – mówi Maria CzÅ‚onka, Product Manager z firmy Kuchinox. MogÄ… to być na przykÅ‚ad relingi Å›cienne, dziÄ™ki którym nieregularne, duże przedmioty, takie jak chochle czy czerpaki „wyprowadzamy” z szuflad wieszajÄ…c je na relingu przymocowanym do Å›ciany. Doskonale sprawdzajÄ… siÄ™ także regulowane separatory do szuflad, które można dostosować do istniejÄ…cych potrzeb i w razie napÅ‚ywu nowych przyborów na bieżąco regulować rozstaw Å›cianek separatora – dodaje Maria CzÅ‚onka.

Warto pamiÄ™tać, że najprostsze rozwiÄ…zania czÄ™sto okazujÄ… siÄ™ najlepsze. Dlatego wÅ‚aÅ›nie separatory do szuflad kuchennych sÄ… niezwykle proste ale zarazem wyjÄ…tkowo użyteczne. Separator skÅ‚ada siÄ™ z kilku plastikowych Å›cianek, które dziÄ™ki naciÄ™ciom mogÄ… tworzyć przegrody o dowolnych rozmiarach. DziÄ™ki temu dopasujÄ… siÄ™ też do każdej półki czy szuflady by maksymalnie wykorzystać pożądanÄ… przestrzeÅ„. UjmujÄ…c niepotrzebnego miejsca na przykÅ‚ad w komorze na Å‚yżeczki, zwiÄ™kszamy przestrzeÅ„ potrzebnÄ… do schowania dużych noży, chochel lub sitek. To pozornie drobne udogodnienie niespodziewanie szybko przynosi efekty w postaci doskonaÅ‚ego Å‚adu w każdym miejscu kuchni. To pozornie drobne udogodnienie niespodziewanie szybko przynosi efekty w postaci doskonaÅ‚ego Å‚adu w każdym miejscu kuchni.    



Najczęściej zadawane pytania



Podobne artykuły:

Kuchenka w kuchni

Wersja do druku