Miesiące letnie nie są łaskawe dla włosów blond. To właśnie po wakacjach i przebywaniu na słońcu wymagają szczególnej pielęgnacji. Szkodliwe promienie UV oraz kontakt ze słoną wodą, sprawiają, że tracą swój naturalny blask, stają się matowe i łamliwe.
Samo słowo blond wywodzi się ze starofrancuskiego – blont, które pierwotnie oznaczało barwę pomiędzy złotym a jasnokasztanowym odcieniem. Jako pierwsza kolor tych włosów wylansowała Marylin Monroe, która sama była naturalną brunetką. Śpiewając o tym, że mężczyźni wolą blondynki przyczyniła się do stworzenia stereotypu, że to właśnie blondynki są atrakcyjniejsze od brunetek. Niewątpliwie kolor ten kojarzy się z niewinnością, delikatnością i naturalnością. Właścicielkami tego koloru na głowie są takie gwiazdy jak np. Claudia Schiffer, Reese Witherspoon, Madonna czy Cameron Diaz.

Coraz więcej kobiet pragnie zatem mieć właśnie włosy koloru blond! O tyle, o ile naturalnym blondynkom będzie łatwiej  je pielęgnować to włosy rozjaśniane potrzebują o wiele więcej uwagi. Najczęstszymi problemami, które im dokuczają są suchość i brak połysku. Aby temu zapobiec należy odpowiednio dbać o swoje włosy.

Z pomocą przychodzą nam maski, odżywki i szampony ze specjalnymi kompleksami witaminowymi (B, C, A, D i E), które zawierają naturalne ekstrakty oraz olejki. Dzięki nim włosy pozostaną nawilżone i odżywione, odzyskają połysk, a kolor blond będzie intensywnie podkreślony. Pamiętajmy o tym, że właściwa pielęgnacja włosów w domu może zdziałać bardzo wiele. Przede wyjściem na upalne słońce, nigdy nie zapominajmy o tym, by włosy spryskać specjalnym spreyem z filtrem UV.1. Seria Easy Care Energizer marki artego, w jej skład wchodzą : szampon (300 ml) – 29,90 zł oraz preparat zapobiegający wypadaniu włosów (10 x 8 ml) – 99,90 zł
2. Nivea Hair Care Odżywka Olśniewający Blond Gold Explosion z filtrem UV - 11.59 zł
3. Seria Timotei Złoćiste Refleksy, w której skład wchodzą: szmpon, maska oraz odżywka do pielęgnacji włosów blond
4. Szampon Maribell Perfect marki Marion – 7,20 zł
5. Odżywka Gosh do włosów suchych I zniszczonych z ceramidami, proteinami pszenicy i prowitaminą B5
6. Szampon Loreal Professional regenerujący włosy bardzo uwrażliwione i zniszczone – 39,90 zł
7. GARNIER Szampon 250 ml Rumianek i Miód - 7,50 zł