Wybierając się na urlop zmorą dla większości kobiet jest właśnie pakowanie. Zwłaszcza jeżeli nasz wakacyjny wyjazd planujemy na dwa czy trzy tygodnie. Upychając wszystkie potrzebne rzeczy do największej walizki, jaką udało nam się kupić, stwierdzamy, że i tak przynajmniej jedna-trzecia się nie zmieści.
Tak naprawdę wybierając się na tydzień, dwa czy nawet trzy i tak musimy zabrać ze sobą te same rzeczy, jedynie w większej ilości. Jeżeli wypracujemy sobie odpowiedni system i krok po kroku będziemy trzymały się listy jesteśmy w stanie zaoszczędzić naprawdę sporo miejsca w walizce.

Jak się pakować?


Po pierwsze nigdy nie zostawiaj pakowania się na dzień przed wyjazdem. Pomyśl o tym na tyle wcześniej, żeby zdążyć posegregować najodpowiedniejsze rzeczy.

Po drugie wybierz najodpowiedniejszy bagaż. Jeżeli wybierasz się na wyjazd samochodem możesz pozwolić sobie na większą, płaską torbę, która zmieści się w bagażniku. Przy podróży samolotowej pamiętaj o limicie bagażu, za który niestety trzeba dopłacić. Koniecznie sprawdź więc ile kilogramów może liczyć Twój bagaż podręczny oraz bagaż dodatkowy! Wybierz walizkę na kółkach, z którą łatwiej będzie Ci poruszać po lotnisku. Jeżeli jednak wybierasz się na wycieczkę w góry lepiej zainwestuj w plecak. Dobrze wyprofilowany, nieprzemakalny z wieloma kieszeniami na zewnątrz będzie niezastąpiony na szlaku. Pamiętaj jednak, że wszystko co do niego spakujesz będziesz nosić na plecach.

Zrób listę rzeczy, które musisz ze sobą zabrać!
Jeżeli wybierasz się w wakacje do ciepłego kraju nie zabieraj niepotrzebnych spodni czy swetrów- jeden na chłodniejszy wieczór w zależności wystarczy. Policz dokładnie ile T-shirtów czy bielizny potrzebujesz. Postaraj się ograniczyć do minimum. Pamiętaj, że musisz zawsze zostawić trochę miejsca na ewentualne zakupy, jakie zrobisz w miejscu, do którego się wybierasz.

Nie zapomnij o lekach, które mogą się przydać w podróży, kosmetyczce, a także ręczniku. W hotelach ręczniki są w pokojach do naszej dyspozycji, więc jeżeli wybierasz się na urlop do hotelu możesz z niego zrezygnować i w ten sposób zaoszczędzić trochę miejsca. Zamiast dużych pojemności kosmetyków, zainwestuj w specjalne opakowania pomniejszone, które z powodzeniem wystarczą Ci na wyjazd.

Jeżeli nie chcemy, aby niektóre rzeczy się pogniotły – połóżmy je samym dnie torby lub na samej górze. Możesz je również zwinąć, a przed samym ubraniem powiesić na jakiś czas, by się rozprostowały. Buty zawsze pakuj w torebki – skarpetki z kolei możesz wkładać do butów, by zaoszczędzić miejsca.

Na spód bagażu zawsze kładź rzeczy największe oraz te, które nie będą Ci w najbliższym czasie potrzebne. Nie zapomnij mieć zawsze pod ręką pieniędzy, dokumentów, telefonu, które zawsze pakuj do bagażu podręcznego.

W internecie możesz poszukać gotowych list, w której wypunktowane są najważniejsze rzeczy, o których zawsze musisz pamiętać wybierając się w podróż. Jest również miejsce na dopisanie własnych rzeczy. Z taką wydrukowaną listą będzie Ci o wiele prościej i szybciej się spakować!