Wszystkich tych, którzy jeszcze nie wiedzą pragniemy poinformować o tym, że 6 lipca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pocałunku! To sympatyczne święto warto uczcić w towarzystwie ukochanej osoby i poświęcić trochę więcej czasu na namiętne pocałunki niż zwykle. Naukowcy dowodzą, że całowanie się to samo zdrowie.
Dzień Pocałunku tak naprawdę przez wielu obchodzony jest 28 grudnia, 6 czerwca lub właśnie 6 lipca. Część z nas jednak nie bierze go sobie do serca i pobłażliwie patrzy na kolejnę wymyślną datę do celebrowania. Nikt chyba jednak nie zaprzeczy, że nie lubi się całować... W takim wypadku czemu nie świętować tego dnia właśnie w takim miłym, całuśnym nastroju.

To również niebywała okazja na pierwszą randkę, na której ciężko będzie wywinąć nam się od pocałunków tłumaczonych właśnie taką przypadkową datą.

Dla zachęty możemy jedynie dodać, że całowanie to dobry sposób zwłaszcza dla dbających o swoją linię! Co ciekawe podczas minutowego pocałunku jesteśmy w stanie spalić od 3 do 12 kalorii, co daje nawet 720 kalorii na godzinę!  Mało tego według naukowców regularne pocałunki potrafią wydłużyć nasze życie nawet o 5 lat. Ponadto powodują one wytwarzanie substancji odpowiedzialnych za nasze dobre samopoczucie, wzmacniają system odpornościowy i angażują do pracy mięśnie twarzy oraz żuchwy.

Pamiętając o tym nie pozostaje nam chyba teraz nic innego, jak tylko dać buziaka swojemu ukochanemu.