Dziś Dzień Ojca. Obchodzony już od 100 lat co roku nabiera większego znaczenia i chętniej świętują go sami ojcowie. Warto poznać krótką historię tego święta i może tą wiedzą zaskoczyć swojego tatę podczas składania życzeń?

Po raz pierwszy na pomysł obchodów Dnia Ojca wpadła 19 czerwca 1910 roku mieszkanka miejscowości Spokane w Stanach Zjednoczonych, Sonora Louise Smart Dodd. W ten niezwykły sposób chciała podziękować swojemu tacie, którego uważała za niezwykłego człowieka. Po śmierci żony bowiem sam wychował sześcioro dzieci. Prezydent USA Calvin Coolidge zaakceptował to święto w 1924, a w 1966 prezydent Lyndon Johnson ustalił datę obchodów w Stanach Zjednoczonych na trzecią niedzielę czerwca.

W różnych krajach świata odbywa się w różnych terminach, ale w wielu z nich (m. in. w Wielkiej Brytanii i Holandii) przyjęto termin identyczny jak w USA (trzecia niedziela czerwca). W Norwegii i Estonii ojcowie świętują 9 listopada. W Niemczech natomiast Dzień Ojca z czasem przerodził się w Dzień Mężczyzn.


O dacie 23 czerwca pamiętamy i chcemy ją w szczególny sposób celebrować. Gdy tylko się zbliża, rozważamy, jak tym razem spędzić ten dzień. Letnia aura daje pewną przewagę nad innymi świętami, pozwala bowiem w interesujący sposób spędzić czas. Ojcowie wraz ze swoimi pociechami mają dużo możliwości wybrania konkretnej formy rozrywki. Mogą wybrać się na wycieczkę rowerową za miasto, wspólnie pograć w piłkę czy zafundować sobie dobrą zabawę w centrum rozrywki.

Zadbajmy o to, by właśnie dzisiaj znaleźć czas dla swojego taty. Zaskakując go drobnym upominkiem wybierzmy się gdzieś, żeby po prostu pobyć razem!