Czego najbardziej nie lubimy robić w domu? Jakie czynności zabierają nam najwięcej czasu? Czy stajemy się jedynie niewolniczkami domowych obowiązków, takich jak pranie i sprzątanie?

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez PBS DGA w dniach 23-25.04.2010 zmywanie naczyń to najbardziej nielubiany przez Polaków obowiązek domowy (36,3%). Na drugim i trzecim miejscu znalazły się czynności takie jak odkurzanie (29,2%) i codzienne przygotowywanie posiłków (18,6%), które wymagają zaangażowania i poświęcenia czasu.

Ankietowani, wśród najbardziej nielubianych obowiązków, rzadziej skarżyli się na pranie (16,9%) oraz rozwieszanie i suszenie prania (16,8%), gdyż są to czynności wykonywane głównie przy użyciu sprzętów AGD i nie wymagają ciągłego ich koordynowania.


Badanie zostało przeprowadzane w ramach programu „Candy Przyjazne Innowacje”, który skierowany jest do rodzin z dziećmi, młodych osób, które prowadzą aktywny tryb życia i potrzebują rozwiązań pomagających im w organizacji codziennych obowiązków.