Trzeba przyznać, że czerwiec zapowiada się naprawdę pięknie. Słońce, wysokie temperatury i zbliżające się wakacje. W takich okolicznościach bycie bladym raczej nie uchodzi. Co jednak zrobić, jeśli do wyczekiwanego urlopu zostało nam jeszcze trochę czasu, a praca uniemożliwia nam wylegiwanie się na słońcu? Z pomocą przychodzą kosmetyki brązujące.

Do wyboru mamy samoopalacze, balsamy brązujące i wszelkie specyfiki, utrwalające czy przyspieszające opalanie. W wakacje warto z nich skorzystać, by nie wyróżniać się bladą skórą.

Samoopalacz to chyba najwygodniejszy i najbezpieczniejszy sposób na opaleniznę bez ekspozycji ciała na promieniowanie słoneczne. Głównym składnikiem tego typu produktów jest związek o charakterze cukrowym – dihydroksyaceton (DHA). W wyniku reakcji chemicznej między zawartym w kosmetykach DHA a aminokwasami występującymi w rogowej warstwie naskórka, na skórze pojawia się zabarwienie przypominające złoto-brązową opaleniznę. Składnik brązujący działa tylko w wierzchniej warstwie skóry, nie wnika w jej głąb, przez co jest wyjątkowo bezpieczny. Pierwsze efekty opalonej skóry pojawiają się już godzinę po nałożeniu preparatu, po ok. 4 godzinach widoczny jest pełny efekt. Trwałość opalenizny wywołanej samoopalaczem zależy od szybkości odnowy naskórka. Działanie samoopalacza można przedłużyć, wystarczy przed nałożeniem kosmetyku dokładnie złuszczyć skórę za pomocą peelingu. Stosując samoopalacze musimy jednak pamiętać, że opalenizna wywołana takim kosmetykiem nie chroni skóry przed promieniami UVA/UVB.

Dodatkowe zawarte w takich preparatach składniki jak np.: wyciąg z orzecha włoskiego, gliceryna, pantenol czy witamina E, pielęgnują, odżywiają i nawilżają skórę. Piękną opaleniznę możemy uzyskać stosując wygodną chusteczkę samoopalającą, samoopalacz w piance, musie lub tradycyjny samoopalacz w kremie.  Do  wyboru mamy kosmetyki przygotowane oddzielnie dla jasnej i ciemnej karnacji.

Zmysłowe brązy, połyskujące kolory złocistego piasku, jakie uda nam się osiągnąć za pomocą kosmetyków i naturalnej opalenizny będę się pięknie komponowały w towarzystwie świeżego oceanicznego turkusu. Taki makijaż jest niezbędny na plażowe przyjęcia, sprawdzi się zarówno w mieście jak i na stylowych beach party.


1. Chusteczka samoopalająca DAX SUN do każdego rodzaju karnacji, 1,20 zł
2. Puder Brązujący Sun Powder BeYu, 49 zł
3. Whiped Chocolate Mouse Body Drench, 66 zł
4. Samoopalacz Ava do ciemnej karnacji
5. Samoopalacz w piance DAX SUN do każdego rodzaju karnacji, 20,60 zł
6. Róż do policzków Be Yu, 39 zł
7. Podkład połyskujący Shimmer Be Yu, 64 zł
8. Pomadka Fruit&Gloss SPF 8 Be Yu, 39 zł
9. Samoopalacz Extra Bronze DAX SUN do jasnej karnacji, 15,70 zł