W świecie nadmiaru informacji i bodźców wzrokowych domowe wnętrza urządzone na biało studzą emocje i niosą wyciszenie.
Skandynawski design

Pełne elegancji i prostoty minimalistyczne aranżacje to klimat domów w skandynawskim stylu. Jego znakiem rozpoznawczym jest m.in. biel, która rozjaśnia i optycznie powiększa pokoje. Szacunek wobec natury jest widoczny w skandynawskim designie poprzez proste formy mebli czy kolory. Siłą rzeczy dominują w nim naturalne materiały tj. drewno, len czy wiklina, które nadają surowej formie przedmiotów cieplejszy i bardziej domowy charakter. Tłem dla mebli jest zazwyczaj biel, która tworzy we wnętrzu wrażenie porządku i relaksuje. Biel poprzez swoje rozjaśniające właściwości sprawdzi się zarówno w małych jak i dużych pomieszczeniach. W stylu skandynawskim białe ściany zazwyczaj pozostają puste, zgodnie z zasadą im mniej tym więcej. Niesamowity efekt, w wygodnym na co dzień wydaniu, tworzą proste, jasne meble i neutralne dodatki na tle dużych jasnych powierzchni ścian oraz drewniana olejowana podłoga.

Salon w bieli

Salony aranżowane w absolutnej bieli: z białymi ścianami, zasłonami, dywanami a także meblami i lampami wyglądają oszołamiająco i wcale nie nużą. Co więcej, są modne! Biel tradycyjnie symbolizuje świeżość, duchowość i prostotę. Dzięki temu jest kolorem dobrego smaku: malując ściany na biało, trudno jest popełnić błąd w aranżacji wnętrz. Ściany pomalowane na biało pozwalają zaistnieć sprzętom i detalom znajdującym się we wnętrzu. Są doskonałym tłem dla białych przedmiotów oraz dla wszystkich innych barw, które wprowadzimy do domu. To doskonałe rozwiązanie dla małych lub pozbawionych okna  pokojów. Istnieje tak wiele odcieni bieli, że nawet ich łączenie może wyglądać interesująco. Jasny salon daje nie tylko łatwość w doborze dodatków. Pamiętajmy, że jasne kolory powiększają optycznie wnętrza, zatem idealnie nadają się szczególnie do niezbyt dużych pomieszczeń.

Jeszcze do niedawna białe ściany kojarzyły nam się jedynie z wnętrzami szpitali i szkół. Obecnie biel chętnie wybierana jest przez projektantów ze względu na swoją uniwersalność i ponadczasowość. Jej główną zaletą jest bowiem to, że świetnie sprawdza się jako kolor samodzielny oraz jako baza do najbardziej ekstrawaganckich pomysłów aranżacyjnych.W zależności od pory roku, mody czy nastroju można je w prosty sposób odmienić, dodając kolorowe akcenty lub motywy dekoracyjne na ścianach.

fot. Tikurilla

Dekoral

Benjamin Moore

Klose

Tikurilla

Tikurilla

Dekoral

Tikurilla

Klose

Klose