Która z nas nie walczy wciąż z nadmiarem tkanki tłuszczowej? Większość kobiet zdaje sobie sprawę z tego, jak trudno pozbyć się miejscowej otyłości za pomocą diety czy ćwicząc na siłowni nawet pod okiem osobistego trenera. Chcąc szybko schudnąć coraz częściej wybieramy się po pomoc do gabinetów kosmetycznych. Dzięki coraz to nowocześniejszym zabiegom możliwe jest usuwanie zbędnego tłuszczyku szybko, definitywnie i bez śladów w postaci obwisłej skóry.

Jednym z ciekawych zabiegów, który pojawia się powoli w gabinetach kosmetycznych jest  Aspire SlimLipo. Wykorzystana w nim technologia, opracowana przez amerykańską firmę Palomar Medical Technologies, łączy zalety laserowej liposukcji z głębokim efektem termoliftingu skóry. Usunięcie tłuszczu jest skuteczne, dokładne i trwałe. Innowacyjność tej metody wynika z zastosowania dwóch „inteligentnych” wiązek laserowych, z których jedna wykazuje najwyższe powinowactwo do tłuszczu, a druga do kolagenu zawartego w skórze. Oddziałują one od wewnątrz - wprowadzone pod skórę za pomocą specjalnej sondy zdolne są oddziaływać selektywnie na tkankę tłuszczową i podskórną. To pierwsze rozwiązanie, które podczas jednej procedury zabiegowej umożliwia trwałe usunięcie tkanki tłuszczowej oraz głębokie ujędrnienie i zwiększenie napięcia skóry. Zabieg jednocześnie modeluje ciało i eliminuje zwiotczenia, pomaga pozbyć się zarówno miejscowej otyłości jak i tkanki tłuszczowej na większym obszarze ciała, przywraca sylwetce idealne kształty poprzez "rozpuszczenie" tłuszczu pozostawiając przy tym skórę napiętą, zagęszczoną i uelastycznioną dzięki obkurczeniu zawartych w niej włókien kolagenowych.


Dla kogo jest ten zabieg?

Zabieg przeznaczony dla każdej osoby, która chce szybko i bezpiecznie pozbyć się tkanki tłuszczowej bez efektu zwiotczenia skóry. Aspire SlimLipo doskonale radzi sobie ze wszystkimi, nawet rozległymi skupiskami tłuszczu nagromadzonego w różnych partiach ciała. Pomaga pozbyć się miejscowej otyłości i zlikwidować uciążliwe zgrubienia zaburzające harmonijność sylwetki. Niweluje także zniekształcenia konturów sylwetki, które powstały po przeprowadzeniu innych zabiegów chirurgicznych likwidowania tkanki tłuszczowej. Istnieją jednak kilka przeciwskazań m.in dla osób, które cierpią na alergię na lignocainę, choroby serca i płuc. Zabieg jest niemożliwy do wykonania w przypadku cukrzycy, wysokiego ciśnienia i żylaków oraz tendencji do zatorów żylnych. By wyeliminować wszystkie przciwskazania konieczna jest wcześniejsza konsultacja z lekarzem.

Aspire SlimLipo realizowany jest w znieczuleniu miejscowym i nie wymaga rekonwalescencji, a po jego wykonaniu można wrócić do swoich codziennych zajęć. Nie powoduje naruszenia struktury krwi czy dotkliwych uszkodzeń mechanicznych tkanek. Koszt zabiegu zwykle waha się od 2 000 do 8 000 zł. w zależności od partii ciała i stopnia nagromadzenia tłuszczu.