Zanim entuzjastycznie wyciągniesz z szafy swoje ulubione sandałki, powinnaś przyjrzeć się swoim stopom. Po zimie, grubych skarpetach i ciężkim obuwiu nie zawsze są one w najlepszej kondycji.

Takie dolegliwości jak: grzybica stóp, nadmierne pocenie, a zwłaszcza pękające pięty nie należą do rzadkości. Nie ma na co czekać – trzeba przywrócić stopom gładkość, odżywić je, a przed wszystkim dokładnie złuszczyć zrogowaciały naskórek.

Wszystkie doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że wypielęgnowane, zadbane stopy wyglądają niezwykle kusząco. Zatem bez odpowiednio wykonanego pedikiur się nie obejdziemy. Przy pomocy preparatów pielęgnacyjnych większość zabiegów można przeprowadzić w domowym zaciszu.

Zabieg zaczynamy od kąpieli stóp w ciepłej wodzie z dodatkiem soli lub płynu do stóp. Następnie przechodzimy do następnego etapu, jakim jest peeling. Przy pomocy peelingu zmiękczającego do stóp, a w przypadku osób, u których występuje problem twardej, zgrubiałej i pękającej skóry stóp – kremu złuszczająco-zmiękczającego na zniszczone pięty dokładnie pozbędziemy się zbędnego naskórka. Dodatkowo możemy w tym celu użyć specjalnej tarki.

Pielęgnacja paznokci to już indywidualna sprawa każdej z nas. Zanim zabierzemy się jednak do ich pomalowania dokładnie je wypiłujmy, wytnijmy skórki i nadajmy im odpowiedni kształt. Nie zapominajmy dlatego o drewnianych patyczkach do skórek, papierowym pilniku i polerce.

Aby zachować piękno swoich stóp musimy codziennie je nawilżać. Pamiętając o tym, że stopy (a szczególnie pięty) mają tendencję do przesuszania nie zapominajmy o kremach nawilżających i pielęgnujących np. z dodatkiem witaminy A, gliceryny czy mocznika. Jeżeli mamy problemy z poceniem się stóp podczas dnia wybierajmy kremy i spray'e antyperspiracyjne.

1. Fresh Step sól relaksujaca do stóp, School, ok. 19 zł
2. Peeling złuszczający do stóp 75ml, School, ok. 19 zł
3. Peeling zmiękczający  do stóp 50 ml, Propodia, 18 zł
4. Krem złuszczająco-zmiękczający na zniszczone pięty  40 ml, Propodia, 17 zł
5. Eo-Krem do stóp 60 ml, Tołpa, ok. 18 zł
6. Antyperspirant do stóp z bergamotką i szałwią, dr Beta
7. Płyn do orzeźwiającej kąpieli stóp 150 ml, Oriflame, 18,90 zł