Czy wiesz, co nosili Twoi rodzice i dziadkowie? Dlaczego mężczyzn ubierających się zgodnie z amerykańską modą nazywano bikiniarzami i kiedy w Polsce pojawiła się pierwsza odważna kobieta, która założyła mini? O czym marzyli Polacy w szarej rzeczywistości PRL-u, kiedy jeansy były towarem deficytowym, a czerwony krawat był uważany za szczyt socjalistycznej mody?
O tym wszystkim będą opowiadali nam prowadzący- Joanna Horodyńska oraz Paweł Gosk. To oni wprowadzą Cię w świat mody poprzednich dziesięcioleci lat 50., 60., 70. i 80. Przypomną i odkryją ówczesne realia. Dzięki nim będziemy mieli możliwość zobaczenia, że moda w czasach PRL-u nie tylko świadczyła o wizerunku człowieka, ale była też sposobem na walkę z komunistycznym systemem.

Odkryjemy słynne w latach 50. stroje inspirowane amerykańską modą, tak popularne wśród warszawskiej elity i dowiemy, się, jak stworzyć słynną w tamtych czasach fryzurę a’la Elvisa Presley'a. Jak wielką inspiracją dla polskich kobiet w ponurych latach 60. były paryżanki i dlaczego posiadanie ciotki w Ameryce było przepustką do świata mody? Czy w Polsce burzliwie przebiegała modowa rewolucja w latach 70., zapoczątkowana przez amerykańskich hipisów? Kiedy w modzie polskiej zaczął obowiązywać militarny styl?

Historię mody w PRL-u opowiedzą razem z prowadzącymi ówcześni znani projektanci, pierwsze polskie modelki oraz Ci, którzy wykonywali i sprzedawali kultowe w czterech dekadach stroje – krawcowe i właściciele znanych na całą Polskę sklepów z odzieżą, zwanych wtedy dumnie „butikami”.

To wszystko na Discovery Travel & Living w soboty o godzinie 12:00.