Lato zbliża się wielkimi krokami, coraz częściej zaczniemy więc nosić zwiewne, letnie sukienki, odsłaniając przy tym nogi. Sezon plażowy wymaga od nas, by okolice bikini oraz pachy były umiejętnie wydepilowane. Jak zatem powinnyśmy się golić? Czy domowa depilacja jest skuteczniejsza i mniej inwazyjna od specjalistycznego zabiegu? Na ile wystarcza? O tym wszystkim postaramy się Wam dzisiaj opowiedzieć.
Liczne sondaże i wypowiedzi na forach świadczą o tym, iż usuwanie zbędnego owłosienia u kobiet jest ich zdaniem niezbędne. Jak wynika z danych marki Wilkinson, 58% kobiet goli łydki, 55% strefę bikini, 73% usuwa włoski spod pach, 8% pań goli ręce, a 19% włoski na… podbródku i nad ustami. Wystarczy przejrzeć komentarze, jakimi podzielili się internauci po opublikowaniu zdjęć hollywoodzkiej aktorki Mo’Nique, która na gali wręczania Złotych Globów pojawiła się z bujnym owłosieniem na nogach, aby wiedzieć, że w dzisiejszych czasach depilację ciała uważamy za  konieczność.

Najnowsze badania, wykonane na zlecenie marki Gillette Venus, potwierdzają, że ponad 85% kobiet pragnie mieć idealnie wydepilowane nogi, ale nie lubi procesu pielęgnacyjnego, który ten efekt gwarantuje. Jak się okazuje jest to spowodowane przede wszystkim faktem niewłaściwego doboru produktów do golenia. Pomimo technologicznego rozwoju w dziedzinie depilacji, w dalszym ciągu ponad połowa kobiet w Polsce sięga po męskie maszynki do golenia. Nie gwarantują one jednak takich efektów, jak produkty stworzone i przystosowane specjalnie do kobiecej skóry i kształtów jej ciała.

Ponad 80% kobiet postrzega golenie jako proces upiększający, a nie jak do tej pory sądzono, zabieg higieniczny. Dużą zmianę w podejściu do depilacji potwierdza dodatkowo fakt, że kobiety coraz chętniej rozmawiają na temat metod golenia nóg z koleżankami i wykonują ten zabieg bez skrępowania, często w obecności swojego partnera. Kobiety mimo tego, że golą nogi, aby wyglądać atrakcyjnie, wykonują tę czynność niechętnie, często z przymusu i bez entuzjazmu, jaki towarzyszy innym zabiegom pielęgnacyjnym. Być może ich nastawienie do procesu golenia uległoby zmianie, gdyby gładkie nogi komplementowano równie często jak ładnie wystylizowane włosy.

Ponad 85% kobiet uważa, że nogi są jednym z największych atutów kobiety.  Niestety, jak słusznie zauważa stylistka, Monika Jaruzelska: Nie każda z nas została obdarowana przez los boskimi nogami, dlatego tym bardziej powinniśmy przywiązywać wagę do ich właściwej pielęgnacji. Nawet najmniej atrakcyjne nogi można wyeksponować w taki sposób, aby stały się naszym największym atutem i  przyciągnęły spojrzenia mężczyzn. Wystarczy odpowiednio nawilżać i chronić nogi i nie tylko wtedy, kiedy je odsłaniamy w sukience czy spódnicy, ale także wówczas, gdy ukrywamy je pod najmodniejszymi, w tym sezonie, spodniami. Do golenia, kobiety najczęściej wybierają maszynki jednorazowe, które gwarantują szybkie i łatwe golenie. Po bardziej zaawansowane maszynki systemowe, zaopatrzone w wymienialne ostrza, sięgają znacznie rzadziej.

Dzięki odpowiedniemu stosowaniu zaprojektowanych specjalnie dla kobiet maszynek oraz właściwego produktu wspomagającego golenie,np. pianki czy żelu do golenia, efekt jedwabiście gładkiej skóry bez podrażnień jest gwarantowany.  Z pomocą przychodzą również specjalne plastry woskowe oraz kremy do depilacji.

Panie, których codzienna depilacja przypomina syzyfową pracę mogą pomyśleć o depilacji laserowej, która na zawsze rozwiąże problem niechcianego owłosienia. GEM-IPL to jedno z najnowocześniejszych urządzeń wykorzystywanych w depilacji laserowej. Bezpiecznie i trwale pomaga zapomnieć o niechcianych włoskach. Specjalna głowica emituje wiązkę promieni świetlnych, które w przeciwieństwie do tradycyjnego lasera, są rozproszone i o różnej długości. Docierają nawet do głębokich warstw skóry, działają wielokierunkowo i trwale niszczą mieszki włosowe. W rezultacie - włoski przestają odrastać, a my już zawsze możemy cieszyć się gładką skórą. Zabiegi depilacji wykonywane przy użyciu GEM-IPL są bezinwazyjne, a co więcej - bezpieczniejsze niż te z użyciem tradycyjnego lasera. - To niezwykle komfortowa metoda walki z niepożądanym owłosieniem. W przypadku GEM-IPL-u nie potrzeba stosować leków przeciwbólowych, czy aplikować kremów znieczulających – wyjaśnia dr Agnieszka Bliżanowska z Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm we Wrocławiu. Efektywność depilacji metodą GEM-IPL jest najwyższa w przypadku pacjentów o jasnej karnacji i ciemnym owłosieniu. Ciemny włos zawiera dużo melaniny, barwnika, który jest wychwytywany przez światło lasera. Skupiona na włosie energia niszczy go wraz z mieszkiem i powoduje zahamowanie procesu wzrostu włosa. Z każdym kolejnym zabiegiem depilacji włosy odrastają wolniej, są rzadsze i jest ich mniej.  Dla osiągnięcia trwałego efektu konieczne jest wykonanie kilku zabiegów w odstępach od 6 do 12 tygodni. To niezbędne, ponieważ laser, niszczy włosy w pierwszej fazie ich wzrostu, a w zależności od obszaru ciała włosy są na różnym etapie rozwoju. Zabieg nie jest czasochłonny – trwa od 15 minut w przypadku depilacji pach do półtorej godziny - w przypadku nóg.

Mając to wszystko na uwadze, najlepiej odnaleźć indywidualną, najlepszą dla każdej z nas metodę depilacji, tak, abyśmy lato powitały piękne i zadbane.