Od wielu lat miesiąc maj kojarzony jest z Komunią Świętą- sakramentem, który przyjmują najmłodsi w drugiej klasie podstawówki. Spoglądając wstecz na nasze przyjęcia komunijne ciężko jest nam zaobserwować taką pompę, z jaką dziś organizuje się ten wyjątkowy dzień.
Drogie prezenty, goście, przyjęcia w restauracjach- a gdzie w tym wszystkim miejsce na duchowe przygotowanie dziecka do przyjęcia Komunii Świętej? Nasza tradycja oparta w głównej mierze na wartościach religii katolickiej stopniowo ulega zatarciu. Wydarzenia o charakterze duchowym, dziś stają się dodatkową okazją do hucznej zabawy.

Sakrament I Komunii Świętej to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu każdego katolika. Z tego też powodu  w naszym kraju jest obchodzone tak uroczyście. Przyjęcie I Komunii  przez nasze dzieci staje się niejako świętem całej rodziny oraz jej najbliższych przyjaciół. Dlatego tak ważne jest odpowiednie zaplanowanie i przygotowanie tej ważnej uroczystości.  Jak zorganizować dziecku przyjęcie komunijne by uniknąć niestosowanej przesady w tym dniu?  

Bardzo wiele zależy od naszego osobistego podejścia do tego wydarzenia. Jeżeli jako rodzice sami położymy większy nacisk na organizację wielkiej imprezy, to dziecko razem z nami się temu podda. Staną się dla niego najważniejsze prezenty oraz okazja do świętowania, a przecież nie o to chodzi. Jeżeli faktycznie chcemy przygotować tego dnia przyjęcie dla rodziny, możemy to zrobić zachowując umiar, w skromny sposób. Najczęściej zapraszamy bliskich na wykwintny obiad po uroczystościach kościelnych. W tym celu możemy wcześniej powiadomić naszych bliskich wysyłając odpowiednie zaproszenie.

Jeżeli nie życzymy sobie, aby nasz maluch otrzymał od rodziny drogocenne prezenty, które często nie są adekwatne do jego wieku, wypadałoby o tym fakcie powiadomić bliskich. Jako rodzice sami możemy zasugerować, co przydałoby się naszemu dziecku. Nie koniecznie musi to być telefon komórkowy, play stacion, laptop, aparat cyfrowy czy quad. Jak się okazuje to właśnie najczęstsze propozycje, jakie padają wśród najbardziej optymalnych podarków komunijnych. Goście często nie chcą wypaść przed sobą nawzajem na sknery i prześcigają się w nowinkach technologicznych, nie rozumiejąc, że tak naprawdę dzieciaki nie potrzebują ich do szczęścia. Równie mocno ucieszyły by się z bardziej przemyślanego prezentu do ich wieku.

Żeby utrwalić ten wyjątkowy moment, wiele rodzin decyduje się na zatrudnienie profesjonalnego fotografa, który zadba o uwiecznienie na kliszy, tych bardzo często ulotnych, niedostrzegalnych chwil. Bardzo ciekawym pomysłem jest wydanie otrzymanych zdjęć w postaci fotoksiążki lub albumu tematycznego. Wydana w pięknej oprawie fotoksiążka,  lub mini-fotoalbum posłuży nam przez długie lata jako pamiątka przyjęcia komunijnego.

Sakrament I Komunii Świętej jest niewątpliwie ważnym etapem w życiu religijnym naszych dzieci. Pamiętajmy, że w przygotowaniach do jego przyjęcia, najbardziej liczy się strefa duchowa. Inne elementy, takie jak spotkanie rodzinne oraz  prezenty stanowią jedynie tło dla tego wydarzenia. Nie dajmy się zwariować, zachowując umiar, też możemy celebrować ten wyjątkowy dzień.Na zdjęciu album Superfoto.pl