Święta mają już to do siebie, że zawsze kilka dni wcześniej poddajemy się ich przygotowaniom. Robimy zakupy, gotujemy, pieczemy i sprzątamy. Wszystko po to, by później te dwa świąteczne dni spędzić na rodzinnych pogawędkach i konsumowaniu najwymyślniejszych potraw które kojarzą się z Wielkanocą.

Teraz jednak warto zadać sobie pytanie, jak zrzucić tłuszczyk, który zdążył się zawiązać przez ten czas oraz raz jak powrócić do dawnych nawyków żywieniowych?

Jednym słowem czas na powrót do formy! Naszymi sprzymierzeńcami w walce o smukłą talię będą na pewno: ruch na świeżym powietrzu i zdrowa dieta oparta na warzywach, owocach i sokach. Zmiana twoich żywieniowych przyzwyczajeń przyniesie korzyść także twojej rodzinie – owoce, warzywa i soki zawierają składniki potrzebne do utrzymania zdrowia.

O czym warto więc pamiętać? O regularnym spożywaniu posiłków – umożliwi to odpowiedni rozkład energii i zmniejszy ochotę na przekąski między głównymi posiłkami. O jedzeniu wolno i bez pośpiechu – nerwowe i szybkie tempo spożywania posiłków sprawia, że twój organizm musi mieć czas na przetworzenie wysyłanych sygnałów. Nawet jeśli zjesz dużo, ale w pośpiechu, twój żołądek uzna to tylko za przekąskę i będzie domagał się dania głównego. Efektem będą nie tylko dodatkowe centymetry w biodrach, ale także rozregulowany metabolizm. Ostatnia zasada zdrowej diety dotyczy treści posiłków – pamiętaj, aby ich składnikiem była zawsze porcja warzyw, owoców lub soku, które, regularnie dostarczane, pomagają w utrzymaniu prawidłowej masy ciała. Owoce, warzywa i soki są źródłem nie tylko cennych witamin (które z pewnością poprawią kondycję twojej cery i włosów), ale pomogą także – dzięki błonnikowi – zaspokoić głód bez udziału zbędnych kalorii.


Nasze rady – po przebudzeniu otwieraj szeroko okno, by zaczerpnąć świeżego powietrza i poświęć dosłownie 5 minut na kilka skłonów albo rozciągnięcie pleców. Do ćwiczeń zaproś swoje dzieci, to dobry pomysł na wspólną zabawę i radosne chwile z pociechami.  Wybierz takie ćwiczenia, które sprawią ci przyjemność - jazda rowerem, na rolkach, bieganie, czy choćby długie spacery. Sport warto połączyć z atrakcjami dla całej rodziny. Może zatem wycieczka rowerowa do lasu, połączona z piknikiem? Obowiązkowe elementy to: koc, kosz ze zdrowymi smakołykami i dobry humor. Jeśli kosz będzie wypełniony przysmakami, o ten ostatni element nie musisz się martwić. Co zatem wybrać? Przede wszystkim sięgnij po to, co smaczne i zdrowe – owoce, soki i warzywa. Sok jest nie tylko bardzo wartościowym produktem żywnościowym, ale i doskonale gasi pragnienie po sporej dawce ruchu, kanapki z warzywami zaspokajają głód, a owoce stanowią świetną przekąskę.

Niech wiosna będzie twoim sprzymierzeńcem w procesie metamorfozy! Wykorzystaj ciepłe, długie dni na aktywność sportową z rodziną. Nie zapominaj także o uśmiechu – śmiech to zdrowie, a zdrowie to podstawa.