W związku z tym, że pogoda w dalszym ciągu nas nie rozpieszcza, wiosenne barwy możemy wykorzystać, podczas wykonania makijażu.

Wiosna i lato to najbardziej radosne i kolorowe pory roku. Właśnie dlatego tworząc wiosenno-letni look kolorystyczny powinnyśmy inspirować się wielobarwną aurą towarzyszącą twórczości słynnej malarki Fridy Kahlo. Kosmetyki z najnowszych kolekcji kuszą zmysłowymi, nasyconymi kolorami oraz charakteryzują się łatwością i szybkością aplikacji.

Czego potrzebujemy, by zrobić oryginalny i fantazyjny makijaż? Podstawą są cienie w żywych, wiosennych odcieniach. Mogą być lekko opalizujące. Najważniejsze, by były miękkie (to ułatwia nakładanie) oraz by charakteryzowały się głębokim nasyceniem koloru. Makijaż zawsze dopełniamy kredką w soczystym kolorze, który wymodeluje oko i nada mu odpowiedniego kształtu. Poza tym musimy zaopatrzyć się w maskarę.  Rzęsy powinny być oddzielone z precyzją lasera, dokładnie pokryte głęboką czernią oraz pogrubione i uniesione mascarą. Poza tym nie zapominaj o błyszczyku lub pomadce o właściwościach ochronnych i pielęgnacyjnych. Dzięki czemu Twoje usta będą wydatnie powiększone, wygładzone i zmiękczone. Ten sam akcent kolorystyczny co w makijażu możesz wykorzystać podczas manicure. Sięgnij po bardziej szalony kolor niż dotychczas!

Poniżej przedstawiam kilka propozycji na stylizacje, przygotowanych przez marki kosmetyczne.