Każdy z Nas niejednokrotnie słyszał o propozycjach zostania konsultantką kosmetycznej jakiejś firmy. Okazuje się być to zajęcie poboczne, które wykonujemy dodatkowo i w preferowany przez Nas sposób. 

W jaki sposób stać się konsultantką firmy kosmetycznej?

Tradycyjna sprzedaż bezpośrednia funkcjonuje już od prawie 200 lat. Firm, które możemy wybrać jest bardzo dużo. Z pewnością liderem na rynku polskim okazuje się być AVON. Na świecie od 145 lat, a w Polsce od 30 lat pomaga wielu kobietom stać się niezależną. Konto konsultantki Avon założyć mamy możliwość na portalu www.konsultantka.pl gdzie po wypisaniu formularza zarejestrowania się zdobędziemy dane do logowania do indywidualnego konta w klubie Avon.

Jak zarabia konsultantka?

W przypadku firmy Avon konsultantka zyskuje dzięki temu, że sama posiada rabat na swoim indywidualnym koncie. Rabaty są różne i zależą od tego ile w danym katalogu (każdy katalog trwa równy miesiąc) zrealizujemy obrotu. Może on wynosić do 40%. Należy mieć na uwadze też oferty specjalne z katalogu Focus. Możemy odkryć tam przykłady produktów przecenione aż o 45%. Przy sprzedaży takich kosmetyków prawie połowa trafi do Naszej kieszeni. Sam katalog Focus to broszurka poświęcona konsultantką z ciekawymi ofertami przeznaczonymi wyłącznie dla osób posiadających konto w AVON.
Gdy wiemy jaki mamy upust posiadamy mamy możliwość rozeznać się jak wiele zarobimy. Między innymi jeśli złożymy zamówienie na kwotę 400zł w danym katalogu to pozyskamy rabat na poziomie 25%. Pomimo iż opłata katalogowa jest równa tak dużo to po rabacie za takie kosmetyki zapłacimy 25% mniejszą ilość, a mianowicie 300zł. Gdy kosmetyki przywiezie kurier i dodatkowo wydamy je Naszym klientom w cenach katalogowych to zysk będzie Nasz.

Więcej o pracy konsulantki firmy Avon

Praca konsultantki jest to zajęcie zupełnie dodatkowe. Multum konsultantek nabywa produkty takie jak kremy, balsamy, make-up czy akcesoria z AVON jedynie na własne potrzeby i co jakiś czas. Mogą być i takie osoby, które angażują się moco w sprzedaż kosmetyków. Okazji na znalezienie klientów jest bardzo dużo. Dostrzegalny procent konsultantek oferuje produkty własnym znajomym. Tak naprawdę katalog Avon możemy pokazać każdemu kogo znamy, nigdy nie wieadomo kto okaże się być Naszym stałym klientem.

Najbardziej kreatywne strategie handlu kosmetyków

Taktyk na pozyskiwanie odbiorców jest bardzo dużo. Pomysłów można tutaj mnożyć i mnożyć. Nigdy nie wiemy, która konceptacja się sprawdzi i okaże sprzedażowym hitem. Dawniej konsultantki sprzedawały w schemacie sprzedaży bezpośredniej. Dzisiaj ten trend powoli się zmienia i na przestrzeni kilkudziesięciu lat konsultantki rozpracowały wiele innych koncepcji. W największym stopniu znane metody to:
- Prywatny sklep internetowy ewentualnie zbyt kosmetyków na serwisach aukcyjnych
- Sprzedaż na FB. Często jest ona realizowana przez zorganizowane webinary, gdzie konsultantka sprzedaje gotowe zestawy w specjalnych cenach.
- Jeżeli jesteśmy właścicielami sklepu możemy tam sprzedawać kosmetyki
- Wystawianie stoiska na zabawach, spotkaniach, festynach
- Emisja wśród znajomych osobistego katalogu online poprzez wysyłanie linku

Sposobó na sprzedaż jest bardzo dużo. Czasami nie warto poddawać się od razu i spróbować swoich sił jako konsultantka kosmetyczna. Nigdy nie wiemy co z tego będzie. Każdy koncept, który rozwiniemy w zajęciu konsultantki może okazać się hitem więc warto nieraz zaryzykować.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

sklep medyczny

Wersja do druku