Nie każda kobieta wie, że podczas snu jej cera narażona jest na szkodliwe działanie kurzu, pierza i innych czynników alergicznych wywołujących niekorzystne zmiany skórne. Może to prowadzić do podrażnień skóry i reakcji alergicznych. Istnieje jednak sposób aby pozbyć się tych dokuczliwych objawów, zapewniając jednocześnie skórze naturalną regenerację podczas snu.
Nazwa lanoliny wywodzi się od łacińskiego słowa "lano", które oznacza wełnę. Lanolina będąca składnikiem wielu kosmetyków dla kobiet jest naturalnym komponentem wełny, której skuteczność w pielęgnacji skóry potwierdziły niezależne kliniki dermatologii. Od dawien dawna ten naturalny tłuszcz zwierzęcy zmiękczający i nawilżający skórę oraz łagodzący podrażnienia. Miesza się ją praktycznie z większością surowców stosowanych w kosmetykach i środkach farmaceutycznych, takich, jak oleje, woski, tłuszcze, węglowodory parafinowe, przez co ułatwia ich wprowadzenie do różnych receptur. Ponadto lanolina sama w sobie jest środkiem zwilżającym. Stosuje się ją przy produkcji pomadek, błyszczyków, kremów, w farmacji- przede wszystkim w maściach. Co najważniejsze lanolina reguluje gospodarkę wodną skóry i zmiękcza nasz naskórek. Dzięki temu nie jest ona popękana i szorstka.

Sen w takich warunkach staje się prawdziwym balsamem dla naszego ciała. Codzienny kontakt skóry z wełną podczas snu pomaga ponadto w złuszczaniu obumarłego naskórka. Eksperci Coconti, producenta pościeli z  wełny wielbłądów, kóz kaszmirskich i merynosów australijskich twierdzą, że efekt ten jest wywołany mikromasującymi właściwościami wełny i można go porównać do tego, który uzyskujemy w czasie wizyty w salonie kosmetycznym. Pod pościelą nasza skóra poddawana jest delikatnemu peelingowi czyszczącemu nasze ciało. Dzięki temu osoby śpiące w takiej pościeli mają gładszą i zdrowszą skórę. Naturalne właściwości wełny gwarantują natomiast relaks i komfortowy wypoczynek dla całego naszego ciała. Lanolina jest idealnym wyborem dla osób cierpiących na różnorakie alergie, ponieważ chroni ona  pościel przed zabrudzeniami i jest wrogim środowiskiem dla roztoczy i bakterii, które nie są w stanie przeżyć w jej otoczeniu. Przy zakupie pościeli doradza się zwrócenie uwagi na jakość pościeli, gdyż mogą się one różnić zawartością naturalnego surowca wełnianego. Zaletą takiej pościeli jest trwałość - może służyć człowiekowi 8-10 lat, bądź dłużej - oczywiście przy jej właściwej pielęgnacji i czyszczeniu. Jest to dosyć droga inwestycja, ale producenci zapewniają, że zwróci się na przestrzeni lat. Wadą pościeli z wełny jest to, że nie mogą z niej korzystać osoby uczulone lub posiadające nadwrażliwość na wełnę bądź lanolinę.