Zastanawiałyście się kiedyś nad tym, jakie macie podejście do przerwy i wolnej chwili dla siebie? To jasne, że każda z nas obojętne czy jest aktywną buisness woman czy pozostaje na urlopie macierzyńskim w domu, przyznaje, że potrzebuje przerwy od pracy, szefa, rodziny, obowiązków domowych... Traktujemy ją jako chwilę relaksu, wytchnienia, okazję do zjedzenia czegoś słodkiego lub nabrania energii.
Jakiś czas temu na zlecenie marki Kit Kat został przeprowadzony raport pt.”Czas na przerwę” "Z przeprowadzonego badania wynika, że kobiety potrzebują przerwy w ciągu dnia i choć często ma ona dla nich różne znaczenie, jedno je łączy: potrzeba delektowania się przyjemnością wolnej chwili" – mówi Michał Forowicz, Starszy Kierownik Produktu w Dziale Słodyczy Nestle Polska. Co ciekawe badanie wyłoniło cztery segmenty kobiet różniące się swoimi postawami i oczekiwaniami wobec przerwy.

Kobiety AKTYWNE, to kobiety nowoczesne, prowadzące aktywny tryb życia, a jednocześnie zadowolone ze swojej pracy. Wyróżnia je fakt, iż potrzeba przerwy związana jest z z pracą, a nie obowiązkami domowymi czy rodziną. Potrzebują przerwy, kiedy czują się zmęczone lub zdenerwowane - szukają wtedy doładowania. W przeciwieństwie do pozostałych kobiet preferują przerwę aktywną, i spędzaną w towarzystwie innych osób. Nie stronią od słodyczy, ale sięgają po nie rzadziej niż inne segmenty.

Kobiety CELEBRUJĄCE PRZYJEMNOŚCI to mieszkanki dużych miast, niezamężne, najczęściej z wyższym wykształceniem. Prowadzą spokojny tryb życia i mają sporo wolnego czasu. Męczy je praca zawodowa, wymagający szef, obowiązki domowe, dlatego przy każdej nadarzającej się okazji robią sobie przerwę. Przerwę celebrują, a w jej trakcie lubią coś przekąsić i napić się herbaty. Najczęściej ze wszystkich segmentów sięgają wtedy po słodycze. Ważnym elementem przerwy jest dla nich czekoladowy batonik. Po przerwie, która sprawia im wiele przyjemności czują się zrelaksowane i doenergetyzowane.

Kobiety ZAROBIONE to przeważnie zamężne mieszkanki małych miast. Prowadzą pasywny tryb życia, są domatorki niemniej często czują się przepracowane, bez energii. Przyznają, że biorą na siebie zbyt dużo obowiązków i mają mało czasu dla siebie. Potrzebują odpoczynku przede wszystkim od pracy, ale także od obowiązków domowych. Zdecydowanie preferują przerwy pasywne, spokojne, samotne bez towarzystwa innych ludzi i wtedy  najchętniej nic nie robią. Faktyczny moment ich przerwy częściej wynika z grafiku pracy czy zezwolenia przełożonego niż ich rzeczywistych potrzeb, co odbija się ich ogólnym gorszym samopoczuciu.

ZMĘCZONE RODZINĄ, to kobiety najczęściej zamężne i spełnione zawodowo. Nie są one zmęczone pracą, ale rodziną, dziećmi, obowiązkami domowymi i to właśnie od nich potrzebują wytchnienia. Dla tego segmentu kobiet przerwa jest ważnym elementem dnia. Preferują przerwę pasywną, spokojną, choć zdarza się im czasami wolną chwilę spędzić aktywnie. Przerwa kojarzy im się najczęściej z kawą, Internetem, gazetą i plotkami. Słodycze nierzadko są elementem towarzyszącym ich przerwie.

A jakim typem jesteś Ty? Zastanawiałaś się kiedyś nad tym, na co poświęcasz swój wolny czas? Może warto znaleźć chwilę na to, by przeanalizować najodpowiedniejszy sposób na spędzenie wolnego czasu i zregenerowanie organizmu?