Delikatna, zmysłowa, piękna, inteligentna? A może aktywna i seksowna? Jaka jest idealna kobieta? Przy okazji Światowego Dnia Kobiet zastanawiamy się czym jest seksapil i jak z sukcesem wykorzystać tę tajną kobiecą broń?

Dziś 8 marca nie jest już obchodzony z taką pompą jak jeszcze 20 lat temu. Więc i okazja na podkreślenie wyjątkowej roli kobiety w społeczeństwie staje się coraz mniejsza. A jednak, mimo tego, że czerwono-białe goździki zastąpiły róże i tulipany, a zamiast paczki rajstop panie otrzymują perfumy albo seksowną bieliznę, warto pamiętać, że płeć piękna jest piękna niezależnie od dekady, narodowości czy wykonywanego zawodu. Kobieca atrakcyjność jest z kolei atutem, skutecznie wykorzystywanym przez panie w wielu życiowych sytuacjach. Ten atut, inaczej nazywany seksapilem, wbrew pozorom pomaga w starciu z mężczyzną…


Seksapilem można nazwać wiele cech, które w efekcie tworzą jedną, efektywną całość. To między innymi atrakcyjność zewnętrzna, związana z wyglądem ciała, to też zapach, ton głosu, sposób poruszania się, gestykulacji, zachowanie. Seksapil to podświadomy element całej osobowości kobiety, zdecydowanie przyciągający mężczyzn. Seksapil jest wreszcie niekwestionowaną bronią kobiecą, bo nie od dziś wiadomo przecież, że to, jak same siebie postrzegamy, wpływa na to, jak patrzą na nas mężczyźni.

Świadomość bycia atrakcyjną odgrywa, jeśli nie kluczową, to bardzo ważną rolę. Kobieta, która zna swoją wartość, jest więc dużo częściej postrzegana za mającą w sobie to „coś”. A czym jest to „coś”, popularnie nazywane seksapilem? Seksuolodzy twierdzą, że olbrzymią rolę odgrywają tutaj feromony. Wiktor Koszycki, badacz ludzkich feromonów podkreśla, że ostatnio przeprowadzone badania wykazały, iż związki te rzeczywiście zwiększają atrakcyjność kobiet w oczach mężczyzn i intensyfikują podniecenie seksualne aż o 200% w porównaniu do placebo.  To właśnie one, naturalnie wydzielane przez nasze ciało, pełnią rolę wabików seksualnych. Nawet jeśli kobieta jest fizycznie nieatrakcyjna, a wytwarza dużą ilość feromonów, ma ogromne powodzenie u mężczyzn. Dlaczego? Bo te wyzwalają pozytywne emocje w niej i w osobach przebywających w jej otoczeniu. To właśnie one działają na podświadomość partnera, powodują, że staje się otwarty i bezpośredni.

Warto jednak pamiętać, że seksapil to nie tylko ciało, ale i psychika. Tkwi w każdej kobiecie, a trzeba go jedynie w sobie odkryć. 8 marca może być dobrą okazją ku temu.