Nadchodzący wiosenno-letni sezon to zdecydowany powrót do lat 50. i stylu retro w nowej, świeżej odsłonie. Hitem stanie się klasyczny i prosty makijaż inspirowany stylem gwiazd tamtej epoki.
Wiele kobiet marzy o tym, żeby wyglądać jak pierwszoplanowa aktorka hollywoodzkiego filmu. Wbrew pozorom wystarczy kilka prostych kroków, aby każda kobieta mogła zabłysnąć wyjątkowym blaskiem. Autorem makijażu, inspirowanego wyglądem gwiazd Hollywood, jest Jonas Wramell – Globalny Dyrektor Artystyczny Oriflame Beauty - makijażysta gwiazd. -Ostatnimi czasy będąc na wielu różnych przyjęciach i spotkaniach z gwiazdami zauważyłem dominujący trend -  kolor i prostota wracają w wielkim stylu. Usta w kolorze klasycznej czerwieni stają się symbolem pięknej, silnej i uwodzicielskiej kobiety. To symbol kobiecości w najczystszym wydaniu – mówi Jonas Wramell.  

Sekret tego makijażu leży w połączeniu czerwonych, zwracających uwagę ust z delikatną, rozświetloną cerą. Dla zrównoważenia tak mocnego koloru ust, reszta make-up’u, szczególnie oczu, powinna być bardzo subtelna. -Jest to niezwykle proste do osiągnięcia – mówi Jonas Wramell. Pierwszy krok to wymodelowanie owalu twarzy i rozświetlenie cery. Następnie należy użyć tuszu do i tuszu podkręcającego rzęsy, aby uzyskać prosty i jednocześnie zniewalający makijaż oczu. Kolejny krok to makijaż ust – dzięki konturówce usta zyskają precyzyjne podkreślenie. Ostatnim etapem jest nałożenie czerwonej szminki, którą każda kobieta powinna w tym sezonie mieć w swojej torebce – dodaje Jonas Wramell.

Specjalnie w tym celu marka Oriflame wprowadza na rynek profesjonalną serię Beaty Hollywood w skład, której wchodzą tusz do kresek, tusz do rzęs, pomadka do ust, konturówka do ust, a także zestaw rozświetlający.