Pieniądze szczęścia nie dają-o tym teoretycznie każdy z nas wie. W życiu jednak podświadomie dążymy do tego, by zaspokoić wszelkie potrzeby. Chcąc niechcąc stajemy się ich niewolnikami. Przestajemy zauważać, że nieustannie za nimi gonimy.
Nowa książka „Bóg i pieniądze” autorstwa Zbigniewa Kwiatkowskiego i Filipa Żurakowskiego skłoni nas do refleksji nad potęgą pieniądza i stanie się naszym wyjściem do zdobycia prawdziwego, wolnego bogactwa, które umożliwi przede wszystkim realizację naszych marzeń.

Samym sercem książki, jest jej podtytuł, czyli „historia Marka, który przeżył piekło, lecz nie poddał się i osiągnął wolność finansową”. Opowiada o losach bohatera, edukując nas przy tym zarządzania osobistymi finansami. Możemy traktować tę książkę jako przewodnik, który doprowadzi nas w stronę życia spełnionego, zgodnego z wizją, którą każdy z nas w sobie nosi. Ważna jest tu również hierarchia wartości, jakie kierują naszym życiem.

Książka skłania nas siłą rzeczy również do refleksji nad własnym podejściem do umiejętności kształtowania relacji z innymi ludźmi, nawiązywaniem kontaktów, utrzymywaniem związków i budowaniem na nich podwalin pod przyszłe plany.

„Bóg i pieniądze” to tak właściwie elementarz dobrego, spełnionego życia, o jakim marzymy.