Coraz częściej w obliczu barku czasu i nadmiernego przepracowania zaczynamy doceniać własny dom. Chętniej do niego wracamy i rozkoszujemy się ciepłem domowego ogniska i bardziej niż kiedyś ciągniemy do kuchni.
My kobiety od zawsze uważałyśmy kuchnię za swoje królestwo. Kuchnia kojarzy się z ciepłem, domowymi zapachami. To tam najczęściej i najchętniej przesiadujemy, kiedy ktoś do nas przychodzi w odwiedziny. Głośno zrobiło się ostatnio o nowym pojęciu, jakim jest „homing”. Co to właściwie znaczy? Homing to słowo zapożyczone do języka polskiego, a pochodzące od angielskiego słowa „home”, czyli dom. Oznacza wspomniane już spędzanie czasu … w domowym zaciszu.

Co homing ma do kuchni? To właśnie kuchnia łączy wszystkich tych, którzy podążają za modnym „homingiem”. Ważna jest zwłaszcza dla kobiet, które zazwyczaj pełnią rolę strażniczki domowego ogniska. Dla współczesnych kobiet coraz częściej wspinających się po drabinie kariery, dom i sztuka kulinarna to od zawsze niezawodny sposób na relaks po stresujących godzinach w pracy. Docenia już to coraz więcej kobiet. W dzisiejszych czasach praca w moim zawodzie jest bardzo absorbująca- mówi Marta, Project Manager w korporacji farmaceutycznej. Po pracy, w domu jestem zwykle o 18.30 i wtedy mam ochotę się wyciszyć i uciec od zadań i obowiązków dnia codziennego. Po powrocie lubię gotować- wtedy najbardziej się relaksuję. Jednym z moich ulubionych zajęć, gdy mam dni wolne jest również wyszukiwanie dodatków i gadżetów, za pomocą, których zmieniam aranżację mojego domu. A kiedy chcę spotkać się ze znajomymi- to najczęściej zapraszam ich do siebie- przygotowuję wtedy przekąski, słuchamy muzyki lub oglądamy filmy- dodaje- wtedy mam wszystko, czego mi trzeba, by miło spędzić wolny czas.

Takich współczesnych kobiet jak Marta jest bardzo wiele. Wszystkie lubimy wracać do domu, by otoczyć się pięknymi wnętrzami, ulubionymi przedmiotami, dodatkami, które pozwalają zapomnieć nam o stresie. Wielką popularnością cieszą się, więc designerskie i funkcjonalne kuchnie oraz wymyślne gadżety i akcesoria kuchenne. W kuchniach stosuje się coraz więcej inteligentnych rozwiązań typu: myślące szuflady (Torino, Mebel Rust), które wiedzą, kiedy chcemy je otworzyć, a kiedy tylko oprzeć; okapy, których nie widać, bo ukryte są obok płyty grzewczej lub … w żyrandolu; gniazdka elektryczne w blacie czy sprzęt AGD skupiony w jednym miejscu i nieco wyżej, abyśmy nie musieli się … schylać. Dużą popularnością cieszą się też drobne gadżety i akcesoria kuchenne: zabawne fartuszki do gotowania, luksusowe designerskie garnki czy ekspresy do kawy. Coraz częściej wybieramy markowe kuchnie i kupujemy naczynia sygnowane przez najlepszych projektantów.

Zapraszamy do obejrzenia ciekawych propozycji na aranżacje kuchni, pomysłowe gadżety, dodatki, a także piękną porcelanę.