Mamy luty. W tym miesiącu karnawał w pełni, więc częściej niż zwykle wybywamy z domu i bywamy na organizowanych przyjęciach czy imprezach. Niebawem obchodzić będziemy Walentynki, potem Ostatki. Na takie okazje warto zadbać o swój makijaż i wprowadzić w jego codzienny wygląd trochę ekstrawagancji i nowego, ciekawego powiewu.
Co roku w okresie karnawału decydowałyśmy się na lśniące, brokatowe i mieniące się wszystkimi kolorami barwy. Dzisiaj proponuję makijaż może trochę bardziej skromny, ale efektowniejszy. Ciekawą propozycją może okazać matowy makijaż oka. Jest on polecany dla każdej kobiety, ale szczególnie dla kobiet po 35 roku życia, gdyż ukrywa drobne zmarszczki oraz załamania skóry i pięknie podkreśla oko. Matowe, ale zarazem bardzo efektowne propozycje 10 różnych wypiekanych cieni wprowadziła marka Make up Faktory. Cienie długo utrzymują się na powiece, a ponadto wzbogacone są w mikropigmenty, które zapewniają jedwabisty, nasycony kolor.

Możemy zdecydować się również na tradycyjne szlachetne srebrzystości, szarości i czerń, które podkreślają delikatne i nasycone odcienie różu.

Jako dodatek pamiętajmy o ciekawej kresce typu smokey eyes. Zamiast tradycyjnego eyelinera możemy zdecydować się na użycie pisaka np. Pierre Rene, który umożliwia codzienne szybkie i precyzyjne wykonanie kreski. Pozwala on sprawnie wykonać idealny rysunek oka. Jest to dobra alternatywa dla początkujących – dla ułatwienia wykonania makijażu nanosimy kilka kropeczek wzdłuż linii rzęs i łączymy kreską. Efekt dopełni pogrubiająca mascara. Kolejno możesz podkreślić kredką rysunek brwi, a następnie ułożyć je szczoteczką.

Każda kobieta marzy by w Walentynki poczuć się wyjątkowo. Ważne jest dla niej również, by w tym szczególnym dniu wyglądać pięknie i zmysłowo. Nie możemy w tym dniu zapomnieć o soczystej, głębokiej czerwieni. Najlepiej wykorzystać ją w postaci lakieru do paznokci oraz szminki, by wyglądać olśniewająco a zarazem uwodzicielsko.