W związku z Europejskim Tygodniem Walki z Rakiem Szyjki Macicy, w dniach 20 – 22 stycznia 2010 roku, możemy zmobilizować się, by wykonać profilaktyczne badanie cytologiczne. W tym czasie Klinika Zdrowia Kobiety INVICTA zaprasza wszystkie Panie do wykonania tego badania w promocyjnej cenie 1 zł.
Warto wiedzieć, że wykonanie cytologii może uratować życie. Przestrzegają nas przed tym już nie tylko lekarze ginekolodzy. Każdego dnia na raka szyjki macicy umiera pięć Polek. Badanie cytologiczne daje szansę wcześniejszego wykrycia zmian nowotworowych i podjęcia szybkich działań, zapewniających całkowite wyleczenie.

Badanie jest bardzo proste do wykonania. Lekarz ginekolog najpierw wprowadza do pochwy wziernik, a następnie przez niego małą trójzębną szczoteczkę na dość długiej rączce. Na szczoteczkę pobiera z dwóch miejsc próbki złuszczonego nabłonka szyjki macicy wraz ze śluzem. Każdą próbkę przenosi się na osobne szkiełko, potem barwi ją i ogląda pod mikroskopem. Wynik cytologii zwykle możemy odebrać już po kilku dniach od samego badania.

Cytologia jest tak istotnym badaniem, ponieważ przede wszystkim pozwala wykryć stany przednowotworowe i raka szyjki macicy nawet we wczesnym stadium jego rozwoju, który jest uleczalny. Dzięki cytologii można również wykryć infekcję wirusem brodawczaka ludzkiego - HPV. Jest to bardzo istotne głównie, dlatego że aż 75% kobiet, które rozpoczęły współżycie płciowe, jest nosicielkami wirusa HPV. Niektóre typy tego wirusa w ponad 90% przypadków mogą być odpowiedzialne za rozwój choroby nowotworowej szyjki macicy. O konieczności i zaletach badania pisaliśmy już wcześniej tu

Przy okazji Europejskiego Tygodnia Walki z Rakiem Szyjki Macicy Klinika INVICTA podkreśla ogromną rolę badań w życiu każdej kobiety. Promocja na cytologię trwa przez trzy dni i obejmuje klinikę w Gdańsku przy ul. Rajskiej 10 oraz w Warszawie przy ul. Złotej 6. Cytologia w Klinice INVICTA wykonywana jest metodą Bethesda System. Aby skorzystać z promocji, wymagana jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna.

Zainteresowane Panie są proszone o wcześniejszą rejestrację telefoniczną!
Badania można wykonać w Klinice Zdrowia Kobiety INVICTA w:
Gdańsk, ul. Rajska 10, tel. 58 763 50 50, 58 763 50 70
Warszawa , ul. Złota 6, tel. 22 892 93 69, 22 892 92 80
www.invicta.pl

Podobne artykuły: