Zbliża się Sylwester, oprócz kreacji, fryzury, makijażu, ważną rolę odgrywają także nasze paznokcie. Obecnie mamy liczne możliwości ich ozdobienia, wydłużenia bądź doklejenia. Pamiętajmy jednak, że wszystkie te zabiegi prowadzą w jakiś sposób do ich niszczenia. Dlatego nie tylko po Sylwestrze, ale także każdego dnia dbajmy o ich wygląd i urodę.

Bardzo ważną rolę w dbaniu o paznokcie odgrywa dieta. Powinna być ona dobrze dobrana i wzbogacona w mikroelementy i witaminy. Szczególnie ważna jest witamina B5. Możemy ją znaleźć w takich produktach jak: ryby, ziemniaki, produkty zbożowe itp. Żywienie się produktami z tych grup regeneruje płytkę paznokcia i ją wzmacnia. Ogólnie witamina B wywiera bardzo korzystny wpływ na nasze paznokcie. Zawierają ją następujące produkty: brokuły, ziemniaki, szpinak, kurczak, banany, migdały, kukurydza, papryka. Istotny wpływ na zdrową płytkę ma także magnez. Ważną rolę odgrywają także produkty wzbogacone w cynk: owoce morza, pestki dyni i słonecznika. W marchewce, burakach i pietruszce odnajdziemy krzem, który walczy z kruchością paznokci. Krzem jest zawarty w mlecznych produktach i ziarnach zbóż. Również suszone owoce i pestki słonecznika zawierają miedź, która sprawia, że płytki paznokci są bardziej nawilżone i elastyczne. Kiedy zauważymy, iż nasze paznokcie są zdeformowane powinniśmy dostarczyć im żelaza. Odnajdziemy je w czerwonym mięsie. Aby mieć piękne paznokcie nasza dieta powinna być wzbogacona w następujące produkty: wątróbkę, pomidory, orzechy, płatki owsiane, sery, ryby i warzywa liściaste.


Do naszej diety powinniśmy dodać także inne kuracje mające na celu zdrowy i piękny wygląd paznokcia. Cennym zabiegiem, jeśli chodzi o paznokcie są odżywki. Zawierają one takie składniki jak: ceramidy, wapń, krzem, które wzmacniają i odbudowują naszą płytkę. Są także często wzbogacone olejkiem rycynowym, wyciągami z kiełków pszenicy oraz witaminami A, B5 i E. Odżywkę powinno się stosować trzy razy w tygodniu przez miesiąc. Przed nałożeniem trzeba obciąć paznokcie, żeby usunąć rozdwojone końcówki. Paznokcie dla lepszego wyglądu można także raz w tygodniu po kilkanaście minut zamaczać w ciepłej oliwie wraz z witaminami A i E. W zadbaniu o zdrowie naszych paznokci pomoże także przygotowany preparat z apteki np. Skrzypovita, która zawiera wyciągi z pokrzywy i skrzypu. Także krem do rąk ochrania nasze paznokcie przed detergentami i chlorowaną wodą.

Zarówno zdrowe odżywianie, jak i pozostałe kuracje sprawią, że nasze paznokcie będą piękne i zdrowe. Dbajmy o nasze dłonie, gdyż stanowią wizerunek całej naszej osoby. Także tipsy nie stanowią nic złego dopóki pamiętamy, żeby raz na jakiś czas dać paznokciom odpocząć i ponosić swoje zwykłe. Korzystając z podanych wyżej rad będziesz miała pewność, że Twoje paznokcie będą twarde, mocne i lśniące. Udanej zabawy Sylwestrowej w towarzystwie ślicznych i zdrowych paznokci, które zrobią wrażenie na innych.Podobne artykuły: