Ekstremalne doznania w godzinach pracy, komfortowo wyposażone gabinety, szereg atrakcji i rozrywek – granica między życiem w pracy i po niej powoli się zaciera. Wszystko dla podniesienia efektywności i motywacji.

Tenis w zakresie obowiązków  


Kilka lat temu echem w mediach odbiło się ujawnienie informacji, w jakich warunkach wykonywali swoje obowiązki pracownicy jednej z amerykańskich korporacji informatycznych. Specjalne pokoje do gry w koszykówkę i tenisa, basen, znajdujący się w pobliżu sali konferencyjnej, czy własny klub z szafą grającą i barem. Z tego wszystkiego mogli korzystać w godzinach pracy zatrudnieni przez firmę specjaliści. Nowocześni pracodawcy stawiają na wygląd i wyposażenie firmy, jako jeden ze sposobów na motywację pracowników ale też realizację niektórych elementów komunikacji wewnętrznej. W Polsce ten nowoczesny trend zdarza się przede wszystkim w oddziałach zachodnich korporacji lub w przedsiębiorstwach z branży reklamowej i artystycznej.


Biura jak z journala

Małe klitki i przyciasne biura odchodzą w niepamięć. Teraz pracodawcy skupiają się na wygodnie i komfortowo wyposażonych gabinetach. Nie tylko własnych ale i swoich menagerów. Przykładają zatem ogromną wagę do designu i wystroju całej firmy - dlatego z ogromną pieczołowitością urządzają w niej każde pomieszczenie. Czy wkrótce będziemy mieć do czynienia z modą? Czy poszczególne branże zaczną reprezentować poszczególne style? – Bardzo wielu naszych Klientów zamawia absolutnie oryginalne i  niepowtarzalne meble do biura – potwierdza Grzegorz Rusek z firmy Diva - Tak jak fryzjer musi mieć piękne włosy, tak na przykład wzięty prawnik nie może sobie pozwolić na przyjmowanie interesantów byle gdzie. Tak jak znaczenie ma lokalizacja firmy, niezmierną rolę w komunikacji z Klientem odgrywa także wnętrze firmy i jej wystrój od biurka począwszy na lampach skończywszy.

W domowym zaciszu

Z tego powodu niektóre domowe biura nie powstają już „przy kuchni”. Biuro w domu z jednej strony pomieszczenie, w którym tworzone są skomplikowane projekty i rodzą się śmiałe idee, z drugiej to nadal miejsce spotkań w gronie rodziny i przyjaciół. Dlatego warto urządzić je tak, żeby spełniało zarówno funkcje reprezentacyjne jak i było praktycznym miejscem pracy - Modne staje się wyróżnienie swojego gabinetu przez wyjątkowe przedmioty – dodaje Grzegorz Rusek. Meble biurowe muszą być równie funkcjonalne, co stylowe. Fotel, stół, czy biurko powinny podkreślać indywidualny charakter wnętrza.

Bez względu na to czy firma będzie urządzona w stylu nowoczesnym czy klasycznym bardzo ważne, żeby meble były wykonane z najwyższej jakości surowców. Odpowiedni wystrój pomieszczeń, w których spędzamy tak dużo czasu, stworzy nie tylko przyjazny kąt do pracy, a także miejsce do skutecznych biznesowych spotkań.