Stało się. O powrocie ładnej pogody nie mamy co marzyć. Teraz wyższe temperatury możemy zapewnić sobie jedynie kolejnymi warstwami odzieży.

Zanim jednak wskoczymy w grubaśne swetry i kurtki rozejrzyjmy się za milutkimi ocieplaczami i bezrękawnikami. Stylowe długie bezrękawniki wiązane w pasie paskiem lub małe pikowane kamizelki fantastycznie wyglądają na klasycznych koszulach i prostych bluzkach. Prosty ocieplacz w kształcie litery „A” możemy zarzucić na ramiona na golf , a wełniane  „rękawki” założyć do bluzki bez rękawów.
Zrobione z wełny lub kaszmiru, bądź mieszanek tych dwóch materiałów zapewnią nam komfort przez cały dzień. Musimy jednak pamiętać, że przy nieodpowiedniej konserwacji ubrania z takich delikatnych tkanin lubią tracić fason. Aby móc cieszyć się nimi przez cały sezon, albo i dłużej, kaszmir najlepiej czyścić chemicznie- kąpiele wodne nie są wskazane, ale nie są też zabronione. Zarówno kaszmir, jak i wełnę prać można w letniej wodzie, z dodatkiem specjalnego, delikatnego płynu do prania wełny. Po wyjęciu z wody, taki sweterek należy odsączyć z nadmiaru wody delikatnie odciskając go w ręcznik. Suszyć w pozycji leżącej.


Podobne artykuły: