Firma Gillette wprowadziła na rynek nowy żel do golenia dla kobiet z serii Satin Care. Żel Harmonia Skóry dzięki zawartości pobudzającej skórę miedzi rozjaśnia ją i rozświetla, zaś dodatek witaminy A sprawia, że skóra jest gładka i optymalnie nawilżona.

Nowy żel Satin Care Harmonia Skóry zapewnia delikatne golenie bez podrażnień oraz skutecznie chroni skórę przed zacięciami i skaleczeniami. Dzięki zawartości miedzi skóra po zabiegu jest rozświetlona i nabiera jasnego, zdrowego kolorytu i wyglądu, zaś zawarta w żelu witamina A dodatkowo wygładza i nawilża skórę w trakcie i bezpośrednio po goleniu. Żel Harmonia Skóry ma delikatny i przyjemny zapach.

Żel Harmonia Skóry zawiera innowacyjny składnik, po raz pierwszy wprowadzony przez Gillette do produktów przeznaczonych do golenia - miedź. Pierwiastek ten działa regenerująco na skórę, wygładzając ją i zwiększając jednocześnie jej elastyczność i sprężystość. Równocześnie skóra wchłaniając miedź zyskuje jasny, rozświetlony koloryt, co w widoczny sposób poprawia jej kondycję i wygląd.

Żel Satin Care Harmonia Skóry to jeden z dwóch wariantów funkcjonalnych żeli do golenia przygotowanych przez Gillette specjalnie dla konsumentek szukających w produktach dodatkowych właściwości pielęgnacyjnych. Prócz żelu Harmonia Skóry konsumentki mają do wyboru żel do skóry wrażliwej z wyciągiem z aloesu i dodatkiem witaminy E, zapewniający wrażliwej skórze odpowiednio wysoki stopień nawilżenia.

Gillette nie zapomina również o kobietach, które od produktów do golenia oczekują przede wszystkim ładnego zapachu, oferując żel Floral Passion o pięknym aromacie kwiatowym oraz żel o egzotycznym zapachu dzikiej jagody Wild Berry.

Wszystkie żele Gillette z serii Satin Care charakteryzują się cechami, które według konsumentek decydują o ich atrakcyjności:
- szybko przekształcają się w piankę,
- dokładnie pokrywają skórę obfitą warstwą,
- łatwo się zmywają,
- mają przyjemny zapach,
- ich aplikacja jest wygodna.

Żele Satin Care wykorzystują wyjątkowe połączenie emulgatorów, jedwabiu i substancji nawilżających skórę. Emulgatory sprawiają, że żele przyjmują postać gęstego kremu zaraz po ich wyciśnięciu na skórę. Jedwab skutecznie ją nawilża i sprawia, że ostrza maszynki nie narażają kobiet na zacięcia i skaleczenia podczas golenia na mokro. Natomiast obecne w żelach substancje nawilżające i pielęgnujące skórę zapewniają kobietom przyjemne odczucia po zakończonym zabiegu depilacji. Żele nie zawierają wysuszającego i podrażniającego skórę mydła.