Gdy mówimy o dobrze dobranej bieliźnie, najczęściej mamy na myśli biustonosz. To zdumiewające, jak niewiele uwagi poświęca się równie popularnej i w tej samej mierze ważnej części bielizny. Majtki, majteczki, figi, szorty, stringi, bokserki - fasonów jest wiele, a temat często ukrywa się w kuluarach. Warto w końcu zwrócić na niego uwagę i powiedzieć na głos - figi to tak samo ważny element bielizny, jak biustonosz. W źle dobranych figach będziesz się czuła równie źle, co w niedobranym biustonoszu.
Historia dolnej części bielizny zmieniała się na przestrzeni wieków i posiada momenty chyba nawet bardziej burzliwe, niż historia biustonosza. Dopiero od XIX wieku majtki zaczęły wchodzić do użytku, gdyż wcześniej wytwornej damie nie godziło się zakładać takiej części garderoby. W wieku XIX niezwykle popularne stały się pantalony - cóż, jakie czasy, taka moda. Ich długa, wystająca nawet spod sukni nogawka, z czasem uległa skróceniu i zamiast do kostek sięgała pod kolano - i to był przełom w bieliźniarstwie. Z czasem pantalony skracały się, aż przybrały formę krótszych majtek. Kolejnym ekscytującym przełomem w historii tej części bielizny były lata trzydzieste XX wieku, kiedy wynalezione zostały stringi. Okoliczności tego wydarzenia także były nietypowe, jak głosi pogłoska, burmistrz Nowego Jorku stwierdził bowiem, iż striptizerki nie mogą występować nago, w związku z czym przezorne kobiety założyły stringi składające się z trójkąta i dwóch sznureczków. Dziś stringi są nieodłącznym elementem garderoby intymnej prawie każdej kobiety, a fascynatów bielizny dzielą zarówno na ich gorących zwolenników, jak i przeciwników.

W dzisiejszych czasach warto skupić się na doborze odpowiednich, idealnie pasujących fig pamiętając o tym, że źle dobrane mogą powodować duży dyskomfort i zamiast podkreślać zalety sylwetki - szpecić ją. Dlatego pamiętaj, że wybór dolnej części bielizny także powinien być przemyślany. Warto w tym przypadku postawić na wysokogatunkowe materiały, delikatne i przewiewne, jakie firma Speidel wykorzystuje w produkcji swojej bielizny na co dzień. Bogactwo fasonów majteczek jest dziś niezwykłe, a marki bieliźniane gwarantują nam fenomenalny wybór kolorów, wzorów, a także tkanin. Coraz częściej majteczki występują także w kompletach z koszulkami czy biustonoszami, jak w firmie Speidel, abyś nie musiała rezygnować z modnego, dopasowanego do Ciebie stylu. Jeżeli chodzi o fasony, to możesz wybierać pośród wspomnianych wyżej stringów stanowiących minimum materiału, klasycznych fig, szortów z króciutką nogawką, bokserek skopiowanych z męskiego fasonu lub bokserek francuskich - koronkowych lub satynowych i odsłaniających część pośladków, bokserkostringów, które są połączeniem znanych, klasycznych fig ze stringami, gdyż zasłaniają boki bioder, za to ponętnie odsłaniają pośladki lub z biodrówek – fig z obniżonym stanem idealnych do ubrań z niskim stanem. Majtki mogą Ci także pomóc w modelowaniu sylwetki – w dzisiejszych czasach korygująca bielizna, która pomaga ukryć niechciane fałdki, jest dostępna dla wszystkich, a doskonała jakość wykonania przez profesjonalne marki i zróżnicowane rozmiary zapewniają wygodę i świetne samopoczucie.

Pamiętaj, że od odpowiedniego wyboru zależy Twój komfort, ale także urok i samopoczucie. Poświęć więcej czasu na wybór fig, a zobaczysz, jak doskonale poczujesz się w tych idealnie dobranych.


Podobne artykuły: