Przemyślane i ergonomiczne zagospodarowanie przestrzeni w kuchni to rzecz, która niezwykle ułatwia funkcjonowanie w niej. Wszyscy wiemy, jak trudno jest czasami zapanować nad produktami spożywczymi, szczególnie po dużych zakupach.

W lodówkach Samsung zaproponowano proste i skuteczne rozwiązania, które zapewniają komfort użytkowania i oszczędzają cenny czas, gwarantując jednocześnie najlepsze warunki przechowywania żywności.

Są to m.in.:

- wyspecjalizowane przedziały bądź szuflady, np. CoolSelect Zone lub półki na wino
- wygodne składane półki o kształcie zatrzymującym rozlane lub wydostające się z przechowywanych produktów płyny
- duże szuflady, których pokrywa otwiera się całkowicie przy wysuwaniu, co ułatwia wkładanie i wyjmowanie żywności oraz pozwala maksymalnie wykorzystać przestrzeń
- szuflady o wysokim poziomie wilgotności do przechowywania warzyw, np. Coolever Zone w modelu RT63VMVB
- barki i dystrybutory wody
- kostkarki twistowe

Utrzymanie porządku to specjalność innowacyjnej chłodziarko-zamrażarki typu side by side RSG5PCRS (nowość w ofercie Samsung). W modelu uzyskano 100 litrów dodatkowej przestrzeni poprzez ograniczenie grubości ścianek lodówki. Dzięki temu pojemność urządzenia się zwiększyła przy zachowaniu standardowych wymiarów zewnętrznych. Z RSG5PCRS o pojemności 628 litrów nie tylko znajdziemy miejsce na wszystkie produkty spożywcze, nawet ogromne torty, ale zaoszczędzimy też czas spędzony na częstych zakupach. Teraz bowiem za jednym razem możemy kupić większy zapas żywności. Model ten oferuje ponadto wygodne szuflady (między innymi unikalną „lodówkę w lodówce” – CoolSelect Zone), dystrybutor wody i lodu, dostosowany do wysokich naczyń oraz podświetlany barek z systemem opuszczania drzwiczek Soft Touch.

Spośród modeli typu combi wyróżnia się lodówka RL44QTUS. Jako jedyna w tym segmencie została wyposażona w CoolSelect Zone - strefę, w której możliwe jest ustawienie innej temperatury niż w całej chłodziarce w zakresie od -5° do +5°C. Szuflada ta oferuje nam następujące tryby pracy:

- Quick Cool – pozwala szybko schłodzić produkty, na przykład, gdy masz niespodziewanych gości;
- Soft Freeze (delikatne zamrażanie w temp. -5ºC) - to idealne rozwiązanie dla przechowywania świeżego mięsa, drobiu i ryb;
- Cool (chłodzenie w temperaturze 3ºC) – doskonały tryb do przechowywania owoców i warzyw dzięki zapewnieniu optymalnej dla nich wilgotności;
- Strefa 0ºC – przedłuża świeżość produktów zapewniając im właściwą wilgotność;
- Tryb Thaw (rozmrażanie) – minimalizuje utratę wilgoci i zmianę koloru produktów, zapewniając rozmrażanej żywności odpowiednią wilgotność i pełnię aromatu.

Szuflada Coolever Zone to wyjątkowe rozwiązanie Samsung, zastosowane w modelach RT63VMB i RT63VBSM. Wysoka szczelność szuflady oraz system specjalnego chłodzenia odróżniają ją od konwencjonalnych pojemników. W szufladzie panują optymalne warunki, ponieważ powietrze schładza ją jedynie od zewnątrz, a nie dostaje się do wewnątrz, co naraziłoby owoce i warzywa na bezpośredni kontakt z wysuszającym zimnem. Stała temperatura i wysoka wilgotność gwarantują możliwość dłuższego przechowywania żywności.

Do innych wygodnych rozwiązań w lodówkach Samsung zaliczyć należy także barki na napoje w modelach side by side. Dzięki nim nie potrzebujemy otwierać lodówki, aby uzyskać dostęp do ulubionych napojów. Natomiast dystrybutory wody dostosowane do wysokich naczyń zapewniają stały dostęp do świeżej schłodzonej wody.Podobne artykuły: