Świeża, lekka, a zarazem wyrafinowana. Łączy w sobie jakość i wysoką technologię z talentem światowej sławy projektanta młodego pokolenia. Futurystyczna kolekcja urządzeń AGD marki Gorenje odsłania swoje nowe oblicze - oto Ora-Ito White!

Biel powraca do naszych wnętrz i to w wielkim stylu. Kolekcja Ora-Ito White zachwyci osoby ceniące świeżość i nowoczesność. Nowa seria sprzętu AGD marki Gorenje adresowana jest przede wszystkim do miłośników szykownych, efektownych i charakterystycznych urządzeń kuchennych. Z nimi nawet niepozorne wnętrze nabierze wyjątkowego charakteru.

Niepowtarzalny design i doskonała technologiaUrządzenia kuchenne z kolekcji Ora-Ito White wyznaczają nowe trendy w świecie sprzętów AGD. Poza innowacyjnym, futurystycznym stylem seria ta charakteryzuje się także technologiczną perfekcją. Biała linia Ora-Ito zawiera: wolnostojacą chłodziarko-zamrażarkę, elegancki okap wertykalny, piekarniki elektryczne do zabudowy z elektronicznym sterowaniem, indukcyjną płytę kuchenną, szklaną płytę grzewczą z palnikami gazowymi oraz fronty dekoracyjne do kuchni mikrofalowej i zmywarki. Nowe produkty Gorenje wykonane są z najwyższej jakości materiałów. Kolekcję Ora-Ito White charakteryzuje harmonia frontów pokrytych białym szkłem połączona z uchwytami z matowego aluminium. Co istotne, urządzenia z najnowszej linii firmy Gorenje nie są kosztowne w eksploatacji, ponieważ pod względem efektywności energetycznej spełniają wymagania klasy A.

Królowa mrozu

Smukła i elegancka wolnostojąca chłodziarko-zamrażarka NRK ORA W marki Gorenje sprowadza do kuchni nowoczesną, miejską architekturę. Jej wnętrze pokryte jest specjalną powłoką antybakteryjną, zawierającą nieorganiczny związek srebra. Nawet gdy zbyt długo przechowywany produkt ulegnie zepsuciu, zastosowana warstwa ochronna zapobiega przed rozwojem szkodliwych mikroorganizmów. O wystąpieniu zbyt wysokiej temperatury w części zamrażającej powiadamia nas alarm dźwiękowy i lampka ostrzegawcza, a przed osadzaniem się szronu na żywności oraz lodu wewnątrz zamrażarki chroni wykorzystana w urządzeniu technologia NO FROST. Dzięki temu nowoczesnemu systemowi intensywna cyrkulacja powietrza usuwa wilgoć z zamrażalnika, przez co zgromadzone produkty nie przymarzają do siebie, zachowując przy tym pierwotną jakość, barwę i smak. NO FROST znakomicie usuwa wilgoć z części zamrażającej. Zamrażarka kryje w sobie dwie szuflady na mrożonki, szufladę szybkiego zamrażania oraz pojemnik na lód. Natomiast w części chłodzącej znajduje się, m.in.: duży pojemnik na warzywa i owoce, pojemnik na 12 jajek, półka na butelki oraz szuflada Cool’n’Fresh, która zapewnia świeżość przechowywanym produktom. W kolekcji Ora-Ito White dostępny jest model NRK ORA W z drzwiami otwieranymi w prawo oraz lewo – NRK ORA W-L.

Pogromca intensywnych zapachów

O zachowanie czystości i świeżości w naszym domu zadba wertykalny okap ścienny DKG ORA W z serii Ora-Ito White. Zastosowana w nim innowacyjna technologia pochłaniania szczelinowego połączona z czterostopniową mocą wentylatora zapobiega rozprzestrzenianiu się intensywnych zapachów we wnętrzu, a także przeciwdziała osadzaniu się na meblach uciążliwego osadu i tłuszczu z przygotowywanych podczas gotowania potraw. Oprócz tego urządzenie firmy Gorenje wyposażone jest w dwie halogenowe lampki, które zapewniają odpowiednie oświetlenie płyty grzewczej. Są one nie tylko dodatkowym źródłem światła, ale także zapewniają lepsze i oszczędniejsze oświetlenie niż tradycyjne żarówki. Dzięki dekoracyjnym panelom okap jest idealną ozdobą nowoczesnej kuchni, nadając jej wnętrzu wyjątkowy styl.

Mistrzowie pieczenia

Gdy chcemy przyrządzić soczystą pieczeń ze złociście zapieczoną skórką, niezastąpiony okaże się piekarnik B1 ORA W. Urządzenie posiada elektroniczny zegar z termosondą, która sprawdza stopień upieczenia mięsa. Wystarczy włożyć termosondę w potrawę i włączyć termometr, a informacje znajdujące się na wyświetlaczu pozwolą nam ocenić równomierność upieczenia mięsa. System dynamicznego chłodzenia (DynamiCooling System) zadba natomiast o chłodzenie zewnętrznych ścianek piekarnika zarówno po zakończeniu pieczenia, jak i w jego trakcie. Potrójnie szklone drzwiczki pozwolą uniknąć oparzeń, gdyż ich dobrą izolację zapewnia powłoka z termicznej warstwy odblaskowej, przyczyniająca się także do zmniejszenia zużycia energii elektrycznej.

W przygotowaniu pysznych ciasteczek oraz puszystego chleba z chrupiącą skórką pomoże nam nowoczesny piekarnik BO 87 ORA W marki Gorenje. Jego nietypowe wnętrze HomeMADE zaprojektowane zostało według wzoru wnętrza tradycyjnego pieca chlebowego. Zaokrąglone boczne ścianki i linie krawędzi na tylnej ścianie piekarnika w kształcie łuku zapewniają wyjątkowe efekty pieczenia. Optymalna cyrkulacja ciepła pozwala na przygotowywanie potraw soczystych i kruchych. Urządzenie posiada także specjalną funkcję FastPreheat, dzięki której w jedyne sześć minut rozgrzejemy piekarnik do 200 0C. Natomiast technologia WarmPlate gwarantuje profesjonalne serwowanie ciepłych potraw nawet wtedy, gdy czekamy na spóźnionych gości. Wystarczy nastawić temperaturę pomiędzy 35 a 65 0C, co pozwoli na optymalne podgrzanie talerzy, na których będziemy podawać wybrane dania. Inna funkcja StayWarm powoduje, że gdy ustawimy temperaturę pomiędzy 65 a 90 0C, przez około dwie godziny dania nadal pozostaną gorące i smaczne. Piekarnik BO 87 ORA W jest niezwykle pomocy podczas przygotowywania większych uroczystości. Bez trudu równocześnie przyrządzimy kilka dużych porcji posiłku zarówno na szklanej brytfannie, jak i na kilku poziomach pieczenia jednocześnie. Zapewni nam to rozwiązanie BigSpace oferujące jedną z największych na rynku 60-litrową powierzchnię roboczą.

Czarno na białym

Płyta gazowa GHS 64 W z nowej kolekcji Ora-Ito White, to znakomite połączenie nietypowego blatu z białego szkła z czarnymi żeliwnymi palnikami. Na przednim palniku o średnicy 9 cm przyrządzimy większą ilość posiłku. Do codziennego gotowania posłużą nam dwa tylne palniki wielkości 6 cm, natomiast przedni, pięciocentymetrowy - sprawdzi się przy podgrzewaniu małej porcji jedzenia. Z myślą o naszym bezpieczeństwie wszystkie cztery palniki posiadają zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu.

Niezawodna indukcja

Wysoka efektywność, ekonomiczność i bezpieczeństwo użytkowania – to tylko kilka zalet płyty indukcyjnej EIT 695 ORA W marki Gorenje. Dzięki temu urządzeniu w szybki i komfortowy sposób przyrządzimy ulubione danie. Wydajność płyty i oszczędność czasu zwiększa innowacyjna technologia Power Boost. Tę funkcję przyspieszonego podgrzewania z łatwością uruchomimy poprzez prosty w sterowaniu panel dotykowy. Rozwiązanie BoilControl zapobiega natomiast wykipieniu gotowanej potrawy, przez co nie musimy czyścić płyty i ciężko zabrudzonych naczyń. Ponadto urządzenie jest niezwykle bezpieczne w użytkowaniu, dlatego znakomicie sprawdza się w domu, w którym znajdują się małe dzieci. Indukcja sprawia, że nagrzewa się jedynie samo dno naczynia, a reszta płyty pozostaje chłodna.

Okryte białym szkłem

Uzupełnieniem kolekcji Ora-Ito White firmy Gorenje są fronty ozdobne do kuchni mikrofalowej i zmywarki. Panele użyte jako integralna część kolekcji AGD ujednolicą wnętrze. Dzięki ponadczasowej bieli oraz zaokrąglonym kształtom urządzeń z linii Ora-Ito White wnętrze staje się jaśniejsze i optycznie większe, a kuchnia nabiera wyjątkowej świeżości oraz wyrafinowania.Podobne artykuły: