Mleko jest zdrowe, pożywne i wartościowe. A co, jeśli jesteś uczulony na białko mleka krowiego lub zwyczajnie - chcesz urozmaicić swoją dietę? Jak dostarczyć organizmowi cennych składników? Dobrym rozwiązaniem są napoje sojowe Alpro soya.
Napoje Alpro soya powstają na bazie specjalnie wyselekcjonowanych ziaren soi. Są produktami w 100% pochodzenia roślinnego. Zawierają wysokiej jakości białka, są bogate w wielonienasycone kwasy tłuszczowe (przy niskiej zawartości kwasów nasyconych) oraz naturalne izoflawony i błonnik. Są bogatym źródłem witamin (w tym z grupy B) i minerałów m.in. potasu, fosforu, wapnia i magnezu. Nie zawierają laktozy. Są lekkostrawne.

Napoje sojowe stanowią cenny element zbilansowanej diety. Ze względu na to, iż są produktami pochodzenia roślinnego, polecane są szczególnie osobom uczulonym na białko mleka krowiego oraz z nietolerancją laktozy. Pijąc napoje Alpro soya, dostarczamy bowiem organizmowi niezbędnych składników, nie narażając się na nieprzyjemne dolegliwości jak w przypadku spożywania tradycyjnego mleka.

Produkty sojowe, w tym napoje, odgrywają także ważną rolę w budowaniu i wzmacnianiu kości. Zawierają naturalne izoflawony (w tym genisteinę i daidzeinę), które nie tylko hamują powstawanie ubytków w kościach, lecz także pobudzają tworzenie tkanki kostnej. Bardzo ważne jest także to, że napoje Alpro soya wzbogacone o wapń dostarczają tyle samo wapnia co tradycyjne mleko, a jednocześnie pierwiastek ten jest lepiej przyswajany i mniej podatny niż przy diecie mlecznej na wydalenie z organizmu. Izoflawony z soi są również korzystne przy zwalczaniu objawów menopauzy.

Napoje oparte na soi nie zawierają cholesterolu. Są natomiast bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe i proteiny sojowe, które dodatkowo w połączeniu ze zróżnicowaną dietą pomagają obniżyć poziom cholesterolu we krwi. Napoje Alpro soya są więc pomocne także w leczeniu dolegliwości układu krążenia.

Produkty sojowe można spożywać już od pierwszego roku życia.

Na polskim rynku dostępne są następujące napoje Alpro soya: napój sojowy bez soli i cukru, napój sojowy z wapniem, napój sojowy Light, napój sojowy o smaku waniliowym, napój sojowy o smaku czekoladowym, napój sojowy Macchiato, napój sojowy dla dzieci Junior, napój sojowy o smaku owoców leśnych. 

Podobne artykuły: