Wielka Brytania od lat słynie ze swoich wyjątkowych symboli: rodziny królewskiej, majestatycznych zamków i pałaców, pubów, pięknych ogrodów. Obecnie do tej listy można dopisać kluby muzyczne, jakich nie znajdziemy nigdzie indziej, spektakle teatralne i musicale czy też zakupy w galeriach handlowych, unikatowych butikach lub na targach vintage. Brytyjskie miasta, takie jak: Londyn, Edynburg, Liverpool, Manchester, Glasgow czy Cardiff to idealne miejsca na weekendowy wyjazd z przyjaciółką.

To także okazja do obejrzenia słynnego musicalu, skosztowania kulinarnych specjałów z całego świata
i nieskończonego, zakupowego szaleństwa. Z myślą o Polkach, które chciałyby spędzić w Anglii weekend, Brytyjska Centrala Turystyki VisitBritain organizuje kampanię Cosmopolitan Britain.

Kampania Cosmopolitan Britain w Polsce

28 lutego rozpoczęła się kampania Brytyjskiej Centrali Turystyki VisitBritain, w ramach, której Brytyjczycy zapraszają Polki do spędzenia weekendu w jednym z tamtejszych miast. Na specjalnej podstronie internetowej  www.visitbritain.pl/lejdis, stworzonej na potrzeby kampanii Cosmopolitan Britain, każdy znajdzie opisy i zdjęcia najbardziej rozrywkowych miast w Wielkiej Brytanii. Specjalne suwaki umieszczone na stronie pozwolą na dobranie profilu wyjazdu, który najlepiej odpowiada personalnym upodobaniom. Indywidualnie dobrana lista atrakcji zagwarantuje niezapomniany weekend na Wyspach. Dodatkowo każdy, kto stworzy hasło promujące weekendowy wyjazd do Londynu i zarejestruje się na stronie, będzie mógł wziąć udział w konkursie, w którym główną nagrodą jest pełen atrakcji 2-3 dniowy pobyt w Londynie w towarzystwie trzech przyjaciółek. Dodatkowymi nagrodami są zniżkowe vouchery do sieci salonów kosmetycznych Milord, które informują o akcji swoje klientki. Szczegóły na www.visitbritain.pl/lejdis.  

Do Londynu - na zakupy i musical

Stolica Anglii to idealna propozycja na weekendowy wyjazd w towarzystwie przyjaciółek. Nawet krótki spacer po londyńskich ulicach to gratka dla amatorów historii i okazja do obejrzenia imponujących gmachów Brytyjskiego Parlamentu, Pałacu Buckingham czy twierdzy Tower. Wielbicielki zakupów nie mogą ominąć Harrods’a – domu towarowego, który często odwiedza sama Elżbieta II, królowa Anglii. Na wyjątkowy „shopping” zaprasza też nowo powstałe centrum handlowe Westfield, oferujące luksusowe marki z najwyższej półki, w którym odpowiedniego wyboru pomoże dokonać osobisty asystent, śpieszący w każdej chwili z pomocą. Miłośniczki oryginalnych dodatków i limitowanych kolekcji, znajdą coś dla siebie w niezliczonych londyńskich butikach, na deptakach i targach np. tym, na Portobello Road, w dzielnicy rozsławionej przez artystów - Notting Hill. Po dniu pełnym zakupowego szaleństwa warto spędzić wieczór w którymś z londyńskich klubów, w słynnych Ministry of Sound (znajduje się pobliżu stacji metra Elephant i Castle) lub Fabric (Charterhouse Street).

Podczas weekendu w Londynie warto wybrać jedną z propozycji bogatej oferty wystaw w galeriach, muzeach czy przedstawień teatralnych i musicali. Godny polecenia jest na pewno jeden z najdłużej wystawianych musicali na West-Endzie, „Billy Elliot” (Victoria Palace Theatre), cieszący się od ponad jedenastu lat niesłabnąca popularnością „Chicago” (Cambridge Theatre) czy inspirowany twórczością Szekspira, Bergmana i Czechowa „A Little Night Music” (Menier Chocolate Factory). Podczas pełnego wrażeń pobytu warto zatrzymać się na chwilę odpoczynku i posiłek w jednej z licznych kawiarni, restauracji i pubów. Poza tradycyjnym angielskim zestawem  fish and chips Londyn zachwyca bogatym wyborem restauracji serwujących kuchnie z każdego zakątka świata. Wielbicielki potraw chińskich powinny zjeść w Chinatown, a miłośniczki coraz popularniejszej w Polsce kuchni indyjskiej, nie mogą ominąć okolic ulicy Brick Lane, przy której znajduje się Senegal Town, dzielnica imigrantów
z Bangladeszu, słynąca z hinduskich restauracji.

Amatorki kraciastego kiltu zaprasza szkocki Edynburg


Szkocki Edynburg ze swoim wyjątkowym klimatem, kraciastymi kitlami na ulicach i najpopularniejszym w Europie Festiwalem Teatralnym może bez obaw konkurować z Londynem o miano najciekawszego miasta Wielkiej Brytanii. Wzdłuż Royal Mile prowadzącej od królewskiego pałacu Hollyrood do edynburskiego zamku znajdują się dziesiątki butików i sklepów (w tym Top Shops, Debenhams, House of Fraser i inne), w których można kupić nie tylko wyjątkowe ubrania, ale także tradycyjne kilty, kaszmir i whisky. Wielbicielki vintage nie mogą ominąć Armstrongs (Grassmarket oraz Clerk Street) – jednego z najpopularniejszych sklepów vintage w Wielkiej Brytanii, który oferuje dodatki nawet z epoki wiktoriańskiej. Spędzając weekend w Edynburgu warto wybrać się do Edinburgh Festival Theatre, w którym przez cały rok można oglądać przedstawienia teatralne, baletowe, dramatyczne i inne, prezentowane na jednej z najsłynniejszych scen w Zjednoczonym Królestwie.

Koniecznie należy sprawdzić też najnowszy repertuar Brunton Theatre i King’s Theatre. W tym ostatnim teatrze, 13 kwietnia br. będzie miał swoją premierą dramat Samuela Becketta „Czekając na Godota” z udziałem m.in. sir Iana McKellena, który już teraz został okrzyknięty teatralnym wydarzeniem roku. Wyborną rozrywkę zapewniają liczne kluby i bary, spośród których można wybierać między zabytkowym pubem Abbotsford (Rose Street), ultra szykowanym cocktail barem Tigerlily (George Street), czy klubem Liquid Room (Victoria Street) znanym m.in. z wyjątkowego nagłośnienia. Na posiłek można wybrać się do jednej z tysięcy restauracji, w tym choćby do uroczej knajpki Monster Mash (Forrest Road), w której serwowane są ogromne porcje fish pie (zapiekanej ryby) czy haggis (specjału szkockiej kuchni - owczych podrobów przyrządzanych według tradycyjnej receptury).

Zaplanuj swój weekend w Anglii z www.visitbritain.pl/lejdis

Poza Londynem i Edynburgiem warto przyjrzeć się weekendowej ofercie pozostałych większych brytyjskich miast, z których każde zapewni swoim gościom wyjątkowo atrakcyjny weekend. VisitBritain zaprasza do Manchesteru – tu warto zrobić zakupy w marmurowej galerii Trafford Centre, Cardiff - znanego jako „miasto pasaży”, ze względu na niespotykaną nigdzie indziej liczbę pasaży handlowych, Glasgow, w którym warto odwiedzić Horse Shoe – najstarszy, nieprzerwanie działający pub w Zjednoczonym Królestwie, Liverpoolu – miasta Beatlesów.Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


DRUKUJ