Uzależnienie od alkoholu to poważna choroba, która nieleczona może prowadzić nawet do śmierci. Dlatego to tak ważne, aby do tematu alkoholizmu podejść poważnie – uświadomić sobie problem i podjąć świadome działania w kierunku nowego, trzeźwego życia. Jak może w tym pomóc zaszycie alkoholowe? I gdzie w Warszawie najlepiej wykonać taki zabieg?


Szacuje się, że około milion Polaków cierpi na chorobę alkoholową. To ogromny odsetek społeczeństwa, do którego dodać należy także cierpiących na tym najbliższych – rodzinę i znajomych. Jeśli samodzielne próby porzucenia alkoholu zakończyły się w Twoim przypadku niepowodzeniem, warto sięgnąć po metodę, jaką jest zaszycie alkoholowe. Warszawa to jedno z miast, w których już można wykonać taki zabieg szybko i bezboleśnie.

Warszawa – zaszycie alkoholowe w zasięgu ręki

Zaszycie alkoholowe to zabieg, który wykonuje się przy użyciu wszywki Esperal. W Warszawie i na terenie całego województwa mazowieckiego można skorzystać z oferty KacDoktor: https://www.kacdoktor.pl/wszywanie-esperalu. Wykwalifikowany lekarz chirurg w krótkim terminie wykona zabieg zaszycia alkoholowego, który polega na umieszczeniu pod skórą pacjenta leku, który ma działanie pomocnicze w walce z nałogiem alkoholowym.

Zaszycie Esperal – czy leczy alkoholizm?

Samo zaszycie Esperalu w Warszawie czy okolicach nie wyleczy choroby alkoholowej, jednak może okazać się nieocenioną pomocą w porzuceniu nałogu. Reakcja organizmu na lek umieszczony pod skórą sprawia bowiem, że nawet najmniejsze spożycie alkoholu kończy się bardzo przykrymi konsekwencjami. Lęk przed tymi komplikacjami zdrowotnymi to doskonała motywacja, aby zacząć nowe, trzeźwe życie.

 

Warto pamiętać, że zaszycie alkoholowe nie powinno być jedyną metodą walki z chorobą alkoholową. Najlepsze rezultaty przynosi w połączeniu z profesjonalną psychoterapią uzależnień. Podstawowym warunkiem, aby móc skorzystać z zabiegu wszycia Esperalu, jest jednak zachowanie trzeźwości przynajmniej przez dobę przed planowaną wizytą.

Odtrucie alkoholowe z dojazdem – Warszawa

Aby móc skorzystać z zaszycia alkoholowego lub po prostu szybciej pozbyć się przykrych konsekwencji spożycia alkoholu, warto skorzystać z odtrucia alkoholowego. Z dojazdem w Warszawie taką usługę oferuje KacDoktor: https://www.kacdoktor.pl/odtrucie-po-alkoholu. Takie odtrucie pod okiem profesjonalisty medycznego trwa około godziny i niweluje do minimum uciążliwe skutki nadmiaru spożytego alkoholu.

 

Usługa odtrucia alkoholowego z dojazdem do pacjenta to idealna opcja dla osób, które chcą szybko poczuć się lepiej i uzupełnić w swoim organizmie niezbędne minerały oraz utracone substancje. Jest to także pierwszy krok w walce z alkoholizmem. Takie odtrucie warto wykonać każdorazowo przed wykonaniem zaszycia alkoholowego, aby dodatkowo wzmocnić organizm i pomóc pacjentowi szybciej stanąć na nogi.

 

Zarówno wszywka Esperal, jak i profesjonalne odtrucie alkoholowe, jest wykonywane przez specjalistów KacDoktor z medycznym wykształceniem, którzy zachowują 100% dyskrecji.


Najczęściej zadawane pytania


Czym dokładnie jest zaszycie alkoholowe?

Zaszycie alkoholowe to jedna z metod leczenia uzależnienia od alkoholu. Polega na wszczepieniu pod skórę pacjenta specjalnych preparatów, które powodują silne negatywne reakcje organizmu na spożywanie alkoholu, takie jak wymioty, duszności czy bóle głowy. Efekt ten ma zniechęcić pacjenta do sięgania po alkohol.

Jak długo działa zaszycie alkoholowe?

Działanie zaszycia alkoholowego może trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy, w zależności od rodzaju preparatu oraz indywidualnych cech pacjenta. W ciągu tego czasu spożycie alkoholu może prowadzić do negatywnych reakcji organizmu.

Czy zaszycie alkoholowe jest bezpieczne?

Jak każda procedura medyczna, zaszycie alkoholowe niesie ze sobą pewne ryzyko. Jednak jeśli jest przeprowadzane przez doświadczonych specjalistów w kontrolowanych warunkach, jest uważane za stosunkowo bezpieczne. Ważne jest jednak dokładne przestrzeganie zaleceń lekarza oraz regularne kontrole.

Czy zaszycie alkoholowe gwarantuje trwałą abstynencję?

Nie, zaszycie alkoholowe jest jedynie narzędziem wspierającym proces leczenia uzależnienia. Pomaga w pierwszych etapach abstynencji, ale trwałe pokonanie uzależnienia wymaga wielowymiarowego podejścia, w tym terapii psychologicznej, wsparcia rodziny oraz chęci pacjenta do zmiany.

Jakie są potencjalne skutki uboczne zaszycia alkoholowego?

Oprócz reakcji na spożywanie alkoholu, niektórzy pacjenci mogą doświadczyć miejscowych reakcji na miejscu wszczepienia preparatu, takich jak zaczerwienienie, obrzęk czy ból. Rzadziej mogą wystąpić reakcje alergiczne czy infekcje. Ważne jest, aby wszelkie niepożądane objawy zgłaszać lekarzowi.


Podobne artykuły:


Wersja do druku