Kiedyś największą popularnością cieszyły się zestawy klocków LEGO z takich serii jak LEGO City, Castle czy Space. Dawały one możliwość zabawy w klimatach miejskich, rycerskich i kosmicznych. Teraz jednak wśród młodych osób dużo większe zainteresowanie budzą zestawy LEGO Star Wars, Minecraft czy nawet Mario.

 

  1. Od czego zacząć zabawę z LEGO?
  2. Zestawy LEGO nawiązujące do kultowej gry Mario
  3. Klocki LEGO dla fanów filmów Disneya
  4. LEGO Spider-Man dla małych superbohaterów

Wynika to między innymi z tego, że duński producent bez problemu zdobywa obecnie licencje na popularne marki. Do tego dochodzą coraz lepsze i bardziej dopracowane projekty samych zestawów klocków, co pozwala odtworzyć z nich zamek Disneya, budynek Daily Bugle doskonale znany fanom Spider-Mana lub cały Hogwart.

Od czego zacząć zabawę z LEGO?

Jeżeli ktoś miał długą przerwę od LEGO i chce teraz kupić zestaw dla swojego dziecka, może mieć trudności z podjęciem decyzji, od czego zacząć zabawę z LEGO. Z tego powodu najlepiej zacząć od określenia, czy maluch jest w takim wieku, że najlepsze będą dla niego klocki z serii LEGO Duplo (1-4 lat), czy może jednak można mu już sprezentować zestaw LEGO Harry Potter lub promy kosmiczne ze świata Gwiezdnych Wojen. 

Zestawy LEGO nawiązujące do kultowej gry Mario

Wiele zabawy i to niespotykanej w przypadku innych serii z pewnością dostarczą LEGO Mario, którymi po złożeniu można naprawdę grać. Jest to świetne połączenie dwóch kultowych marek, a zabawa tymi klockami może zainteresować również starsze osoby. 

Klocki LEGO dla fanów filmów Disneya

Podobnie jest z popularną serią LEGO Disney, która obejmuje między innymi zestawy z takich produkcji jak Odlot, Myszka Miki, Kraina lodu i Piotruś Pan. W przypadku większości z nich wybór nie ogranicza się do jednego zestawu, dzięki czemu każdy może znaleźć odpowiedni zestaw niezależnie od kwoty, jaką chce przeznaczyć na ten cel.

LEGO Spider-Man dla małych superbohaterów

Udane wprowadzenie postaci Spider-Mana do filmów Marvela sprawiło, że ten nastoletni superbohater cieszy się obecnie ogromną popularnością. Nic więc dziwnego, że powiększyła się również seria LEGO Spiderman, w której dostępne są zarówno zestawy dla najmłodszych (przykładem może być Relaks w kryjówce Spider-Mana), jak i bardziej rozbudowane klocki dla starszych dzieci (Marvel Spider-Man Venom).

Przed zamówieniem klocków LEGO warto porównać ceny, bo o ile popularny sklep z elektroniką oferuje je w przystępnych cenach, to niektórzy sprzedawcy mocno je podnoszą. Widać to szczególnie na przykładzie dużych zestawów.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku