Zastanawiasz się nad zakupem pierwszej szczoteczki soniczne, a nie wiesz, na jakie jej parametry zwracać uwagę? A może Twoja dotychczasowa szczoteczka nie spełniła Twoich wymagań i chcesz znaleźć coś odpowiedniego dla siebie? W tym artykule opowiemy Ci, co jest ważne przy wyborze szczoteczki sonicznej.

 

Jakie są zalety szczoteczki sonicznej?

Przede wszystkim należy pamiętać, że szczoteczka soniczna usuwa aż sześć razy więcej płytki nazębnej w porównaniu z manualną szczoteczką. Co to oznacza w praktyce? Dzięki niej w szybki i prosty sposób wyeliminujesz zabrudzenia, które osadzają się na zębach oraz w przestrzeni pomiędzy nimi. Oprócz tego szczoteczki soniczne rozbijają kamień nazębny. Doskonale niwelują one przebarwienia i czyszczą jamę ustną z osadów. Mogą być stosowane przez każdego – w tym osoby, które używają aparatów ortodontycznych, mają założone implanty oraz mosty. Co więcej, szczoteczka soniczna wspomaga czyszczenie nawet trudno dostępnych miejsc. Dla pełnej pielęgnacji jamy ustnej zalecane jest także używanie poza samą szczoteczką nici dentystycznych lub irygatora.

Na co zwracać uwagę przy zakupie szczoteczki sonicznej?

Przede wszystkim warto wybrać szczoteczkę, która posiada kilka różnych programów pracy. Jest to szczególnie ważne dla osób, które cierpią na kłopoty z dziąsłami. W tym przypadku możesz wybrać na przykład szczoteczkę soniczną Seysso Carbon, dostępną na stronie: https://seysso.pl/seria-carbon/. Jeśli marzysz o szczoteczce w nieco innych wariantach kolorystycznych, możesz sprawdzić witrynę: https://seysso.pl/basic-color/. Kolejnym ważnym elementem jest timer, który kontroluje czas, jaki jest potrzebny do prawidłowego czyszczenia zębów. Jeśli chciałbyś zabierać swoją szczoteczkę w podróż, warto sprawdzić, czy do danego modelu są dostępne specjalne etui zabezpieczające ją przed uszkodzeniami. Seysso Carbon Professional oraz Seysso Gold posiada takie zabezpieczenia. Szczoteczka soniczna Seysso Gold jest dostępna na stronie: https://seysso.pl/seria-gold/


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

szczoteczka do zeb?w

Wersja do druku