Jeśli zastanawiasz się czy wiosną i latem warto jeszcze używać produktów z witaminą C – odpowiedź dermatologów jest jednoznaczna. Tak! Ekspozycja na słońce redukuje ilość tej substancji w skórze czasami nawet o połowę. Witamina C chroni nas przed działaniem wolnych rodników i minimalizuje szkody spowodowane promieniowaniem. Ponieważ jednak witamina C jest bardzo reaktywna i łatwo traci swoje właściwości przeciwutleniające pod wpływem ciepła, światła, powietrza i różnych związków chemicznych – aby naprawdę czerpać z niej korzyści trzeba sięgać wyłącznie po sprawdzone, przetestowane klinicznie produkty. Takie jak liposomowe serum C-VIT 5 marki Sesderma.


Witamina C nie ma właściwości fotouczulających. Trzeba nakładać na nią kosmetyk z filtrem, bo nie działa jak filtr przeciwsłoneczny, ale za to pomaga złagodzić rumień i niweluje negatywne działanie promieniowania UV. Kiedy robi się cieplej – podwójnie uważaj na to jak przechowujesz produkt z witaminą C – aby zapobiec utlenianiu sięgaj po kosmetyki hermetycznie zapakowane (najlepiej w nieprzejrzyste szkło) i przechowuj je w chłodnym, ciemnym miejscu. Jeśli produkt zbrązowieje – to znak, że stracił swoją skuteczność. Niezwykle ważna jest też forma witaminy C – powinna być stabilna. Jeśli formuła kosmetyku korzysta z różnych postaci witaminy C – to doskonale, bo każda z nich ma nieco inne właściwości i razem doskonale się uzupełniają. Sesderma C-VIT 5 Serum liposomowe łączy aż 5 różnych rodzajów witaminy C, stabilizowanych i zamkniętych w nanosomach. Dzięki nanotechnologii stosowanej w dermokosmetykach Sesderma składniki aktywne docierają do najgłębszych warstw skóry.

 

C kontra słońce

Nasze procesy komórkowe plus czynniki środowiskowe (takie jak na przykład promieniowanie ultrafioletowe emitowane przez słońce) powodują powstawanie w skórze uszkadzających komórek i zmieniających DNA skóry wolnych rodników. Wychwytując je - witamina C pomaga utrzymać poddaną promieniowaniu skórę w zdrowiu oraz niweluje oznaki starzenia się.
Po drugie - promieniowane UV powoduje degradację kolagenu – skóra staje się wiotka, pojawiają się zmarszczki i linie. Stosowanie codziennie kosmetyku z witaminą C (zawsze w połączeniu z filtrami UV) – pomaga w syntezie tej substancji i stymuluje jej produkcję w naszej skórze. No i blask oraz jednolity odcień skóry – witamina C jest pomocna w rozjaśnianiu przebarwień, ponieważ blokuje szlak syntezy pigmentu melaniny.

C-VIT 5 Serum liposomowe to innowacyjny dermokosmetyk, który koncentruje całą moc antyoksydacyjną witaminy C w jednej formule. Wszystko po to, aby zmaksymalizowaćNajczęściej zadawane pytania


Dlaczego warto suplementować witaminę C?

Suplementacja witaminy C może pomóc we wzmocnieniu układu odpornościowego, poprawie stanu skóry, wzmacnianiu kości i zębów oraz redukcji ryzyka chorób sercowo-naczyniowych. Ponadto witamina C jest silnym przeciwutleniaczem, który może pomóc w zwalczaniu szkodliwych wolnych rodników w organizmie.

Jakie są zalecane dawki witaminy C?

Zalecane dzienne spożycie witaminy C wynosi około 75-90 mg dla dorosłych kobiet i 90-120 mg dla dorosłych mężczyzn. Jednak w niektórych sytuacjach, takich jak stres, choroby lub ciąża, organizm może potrzebować większej ilości witaminy C.

Czy suplementacja witaminą C jest bezpieczna?

Witamina C jest bezpieczna w zalecanych dawkach. Przekroczenie dawki 2000 mg dziennie może powodować objawy takie jak biegunka i nudności. Osoby z chorobami nerek lub kamieniami nerkowymi powinny skonsultować się z lekarzem przed suplementacją witaminą C.

W jakiej formie witaminę C należy suplementować?

Witaminę C można suplementować w różnych formach, takich jak tabletki, kapsułki, proszek, płyny lub pastylki. Ważne jest, aby wybrać formę, która najlepiej odpowiada indywidualnym preferencjom i potrzebom organizmu.

Czy można uzyskać witaminę C z diety?

Tak, witamina C występuje w różnych produktach spożywczych, takich jak owoce cytrusowe, jagody, kiwi, papryka, brokuły i szpinak. Jednak w niektórych przypadkach, takich jak choroby lub intensywny stres, organizm może potrzebować dodatkowej suplementacji witaminą C.


Podobne artykuły:


Wersja do druku