Mieniący się, połyskliwy efekt tęczy, dający wrażenie trójwymiarowości to tak zwane holo. Jest on znany i lubiany, ponieważ prezentuje się wyjątkowo atrakcyjnie. Korzystają z niego różnorodne branże. Robią to poprzez zastosowanie specjalnej folii holograficznej. Gdzie najczęściej można się z nią spotkać?

Wykorzystanie folii holograficznej w branży beauty

Efekt holo na specjalnej folii prezentuje się niezwykle zjawiskowo. Powstaje poprzez działanie lasera, który nakłada na syntetyczny materiał wielobarwne wzory przypominające trójwymiarowe obrazy. Błyszczą i mienią się one kolorami tęczy. Wygląda to naprawdę atrakcyjnie. Ze względu na swój oryginalny wygląd folia holograficzna przyciągnęła uwagę branży beauty. Od dawna wykorzystuje się ją podczas robienia stylizacji paznokci. Manicure (zwłaszcza hybrydowy, choć także taki robiony zwykłymi lakierami) ozdobiony przy pomocy folii holo nie tak dawno temu był prawdziwym hitem. Obecnie wciąż ma mnóstwo zwolenniczek i wykonuje go wiele salonów urody.

Holo ozdoby okolicznościowe

Folia holograficzna jest też chętnie wykorzystywana przez producentów różnego typu ozdób. Nierzadko można zobaczyć ją np. na kartkach okolicznościowych wręczanych z okazji urodzin, imienin, ślubu czy świąt. Często pokrywa ich fragment, np. część grafiki lub napis. Stanowi wówczas ciekawy element dekoracyjny. Oprócz tego bywa wykorzystywana do ozdabiania torebek lub opakowań na upominki.

Z folii holograficznej robione są także inne ozdoby prezentowe. Można spotkać m.in. wstążki, kokardy czy zawieszki wykonane – przynajmniej częściowo – z tego syntetycznego materiału.

Efektowne etykiety na opakowania produktów z folii holo

Folia holograficzna czasami wykorzystywana jest jako materiał do produkcji etykiet na produkty z różnych sektorów, m.in. kosmetycznego czy spożywczego, a także towary skierowane do dzieci. Stanowi wówczas swego rodzaju narzędzie marketingowe. Regularne lub nieregularne wzory mieniące się na tęczowo prezentują się bowiem bardzo ciekawie i atrakcyjnie, dzięki czemu pomagają w przyciągnięciu uwagi potencjalnych klientów. Etykiety z elementami holo zachęcają do zakupów opatrzonych nimi towarów i pomagają konsumentom w zapamiętaniu produktów danej marki. Ich zastosowanie to dobry sposób na wyróżnienie się na tle konkurencji.

Folia holograficzna jako forma zabezpieczenia

Co ciekawe, wykorzystuje się nie tylko wizualne zalety folii holograficznej. Okazuje się bowiem, że można jej także używać jako formy zabezpieczenia. W tym przypadku istnieje kilka opcji. Samoprzylepna folia holo z powodzeniem stosowana jest jako plomba zabezpieczająca produkty przed otwarciem. Warto również wiedzieć, że znajduje się ona na środkach płatniczych (konkretniej chodzi tu o gotówkę i karty płatnicze) oraz płytach CD lub DVD. W pierwszym przypadku stanowi ochronę przed fałszerstwami, a w drugim pomaga w chronieniu prawa autorskiego.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku