Wizyty lekarskie online cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Podczas konsultacji medycznej na odległość można uzyskać m.in. zwolnienie lekarskie. Sprawdź, co warto wiedzieć na ten temat!


Konsultacje medyczne na odległość – dlaczego warto?

Konsultacja lekarska online to rozwiązanie, które cieszy się dużą popularnością. Dlaczego warto skorzystać z konsultacji online? Oto kilka powodów:
  • Oszczędność czasu - konsultacja online odbywa się bez wychodzenia z domu, dzięki czemu możemy zaoszczędzić czas, który zostałby zmarnowany na dojazdy do stacjonarnych gabinetów lekarskich i oczekiwanie w długich kolejkach;
  • Dostęp z każdego miejsca na świecie - dzięki konsultacjom online możemy skorzystać z pomocy lekarzy z różnych zakątków naszego kraju;
  • Dostępność - e-wizyta to rozwiązanie, które jest dostępne nawet w weekendy i święta;
  • Możliwość uzyskania e-recepty, e-skierowania lub e-zwolnienia bez wychodzenia z domu. 

Zwolnienia lekarskie online – jak to działa?

Konsultacje medyczne online stają się coraz bardziej popularne wśród pacjentów. Podczas wizyty lekarskiej na odległość można otrzymać tzw. e-zwolnienie. Jeśli istnieją odpowiednie przesłanki do wystawienia zwolnienia przez internet, lekarz sporządzi je na podstawie danych o pacjencie znajdujących się w systemie informatycznym. Informacja o zwolnieniu lekarskim i dokument w formie elektronicznej zostaną przesłane bezpośrednio do pracodawcy.

Jak można otrzymać zwolnienie lekarskie online?

Zastanawiasz się, jak otrzymać zwolnienie lekarskie przez internet? W celu uzyskania zwolnienia lekarskiego wystarczy umówić się na konsultację z lekarzem za pośrednictwem telefonu lub wideokonferencji. Podczas e-wizyty będziesz musiał/a opisać specjaliście swoje dolegliwości. Lekarz dokładnie przeanalizuje Twój stan zdrowia, a jeśli będą do tego odpowiednie przesłanki, wystawi zwolnienie w formie elektronicznej.

Kiedy warto skorzystać ze zwolnienia lekarskiego online?

Elektroniczne zwolnienie lekarskie to rozwiązanie, które może się nam przydać w wielu sytuacjach. To doskonała opcja zwłaszcza dla pacjentów, którzy mają ograniczoną mobilność – ze względu na chorobę, niepełnosprawność czy starszy wiek. Zwolnienie online może być też dobrą propozycją dla osób, które przebywają za granicą i mają ograniczony dostęp do pomocy lekarskiej. Ze e-zwolnienia lekarskiego bardzo często korzystają również osoby, które nie mogą pozwolić sobie na stacjonarną wizytę u lekarza – ze względu na złe samopoczucie, brak transportu czy małe dziecko w domu.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku