Psychologia jest dziedziną nauki, która zajmuje się badaniem zachowań i psychiki człowieka. Bierze również pod lupę czynniki zewnętrzne czy też interakcje interpersonalne oraz to, jaki wpływ mają one na rozwój jednostki. Wiele osób, chcących rozpocząć studiowanie psychologii zastanawia się, w jakich branżach można wykorzystywać wiedzę, zdobytą na tym kierunku. Jeżeli jesteś jedną z nich, nie rezygnuj z lektury tego artykułu.

 


Wielu studentów, będących w trakcie swojej edukacji zastanawia się, w jakim zawodzie będą mogli wykorzystać wiedzę psychologiczną zdobytą przez te kilka lat na uniwersytecie. Część z nich głowi się, jak zostać psychoterapeutą, inni jednak pragną odnaleźć się w odmiennych dziedzinach. Psychologia, jako jedna z nauk o człowieku, jest użyteczna w wielu branżach. Świadomość tego, w jaki sposób funkcjonuje ludzki umysł, przyda się podczas wykonywania różnych zawodów. Chcesz dowiedzieć się, gdzie szukać pracy po psychologii? Odpowiedź znajdziesz w artykule.
 

Psychologia - jakie umiejętności posiada absolwent?

Podczas studiowania psychologii studenci zdobywają cenną wiedzę, którą w późniejszym, czasie mogą wykorzystywać w wielu zawodach. Ponadto, kierunek ten umożliwia rozwijanie istotnych cech, które w szczególności cenione są w niektórych branżach. Nie bez znaczenia pozostaje również jakość kształcenia.

Do nabytych kompetencji możemy zaliczyć umiejętność współpracy z innymi, co z pewnością sprawdzi się w każdym zawodzie. Wielu absolwentów psychologii charakteryzuje analityczne myślenie oraz umiejętność sprawnego rozwiązywania problemów. W toku tych studiów uczą się oni również empatycznego podejścia do drugiej osoby oraz kierowania się obiektywizmem. Takie cechy pomagają w rozwiązywaniu konfliktów w przyszłej pracy.

Wielu pracodawców zwraca uwagę na to, gdzie ukończył studia kandydat na dane stanowisko. Warto, abyś wybrał renomowaną uczelnię, składającą się z wykwalifikowanej kadry, nastawionej na rozwijanie w studentach praktycznych umiejętności, do których należy np. Wyższa Szkoła Biznesu National Louis University. Dzięki temu dobrze spożytkujesz czas przeznaczony na edukację.
 

Kim zostać po psychologii?

Specjalizacja, jaką wybiera kandydat na studia, niejako ukierunkowuje jego ścieżkę kariery. Niemniej, w toku studiów przekazywana jest szeroka wiedza ogólna, która przyda się w wielu zawodach. Absolwent psychologii może szukać pracy w przedszkolach, szkołach, placówkach opiekuńczo-wychowawczych czy też domach opieki. Osoba po psychologii znajdzie również zatrudnienie w placówkach leczniczych i poradniach, a także w służbach mundurowych czy penitencjarnych.

Wiedza psychologiczna jest doceniana również w marketingu i biznesie. Absolwenci psychologii doskonale odnajdą się w działach HR, w trakcie przeprowadzania potencjalnych pracowników przez proces rekrutacji. Osoby, które ukończyły psychologię, dobrze sprawdzą się podczas zarządzania ludźmi, dlatego mogą podjąć pracę na stanowisku Team Leadera lub Managera.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

szko?a medyczna

Wersja do druku