Jest wiele zabiegów, które pozwalają uelastycznić, odżywić, ujędrnić, wygładzić skórę i dodać jej promiennego blasku. Bez wątpienia należy do nich laserowy peeling węglowy. Warto dowiedzieć się jak przebiega taki zabieg i jak się do niego przygotować, a także czy istnieją jakieś przeciwwskazania do jego wykonania.

Na czym polega laserowy peeling węglowy? 

Laserowy peeling węglowy jest zabiegiem, w czasie którego kosmetolog nakłada krem węglowy, a następnie używa wysokoenergetycznego lasera. Jest to zabieg, który nie jest inwazyjny, w związku z czym można go wykonać nawet na dwa czy trzy dni przed wielkim wyjściem. Mezoterapia mikroigłowa  z zastosowaniem urządzenia dermapen tak jak peeling węglowy powoduje oczyszczenie i zwężenie porów, rozświetlenie skóry, spłycenie zmarszczek czy nadanie skórze zdrowego kolorytu. Oczywiście wśród mezoterapii wyróżniamy też bezigłową i ona pod względem działania w czasie zabiegu jest bardziej podobna do laserowego peelingu węglowego, gdyż nie dochodzi do przerwania ciągłości skóry, a urządzenie wykorzystywane do jej wykonywania powoduje elektroporację, czyli otwarcie kanałów hydrofilowych za pomocą prądu o wysokiej częstotliwości, co pozwala na wniknięcie serum w głębokie warstwy skóry. Podobne działanie ma laser używany przy peelingu węglowym, jednak tu wykorzystywane jest zjawisko fotoablacji, dzięki której następuje odparowanie niedoskonałości takich jak zanieczyszczenia czy nadmiar sebum. Warto poznać, jak przebiega zabieg krok po kroku.   

Jak przebiega laserowy peeling węglowy krok po kroku? 

Wszystko rozpoczyna się od oczyszczenia skóry przed zabiegiem i nałożenia pacjentowi lub pacjentce okularów ochronnych. Następnie kosmetolog aplikuje krem węglowy i tutaj warto przytoczyć kolejną nazwę zabiegu, która wzięła swoją nazwę właśnie od niego, a więc Black Doll. Maskę węglową pozostawia się na twarzy do zaschnięcia około 15 minut. Następnie używa się promieni laserowych urządzenia, co pomaga we wchłanianiu drobinek węgla w pory, a także powoduje pobudzenie skóry do regeneracji. W ostatnim etapie laser przechodzi przez skórę usuwają zarówno węgiel aktywny, jak i zanieczyszczenia czy też sebum. Ostatni etap jest najgłośniejszy, gdyż towarzyszą mu dźwięki zwane mikrowybuchami. Jednak mimo groźnej nazwy, pacjent lub pacjentka nie odczuwa bólu, a jedynie delikatne ciepło. Laserowy peeling węglowy jest więc zabiegiem bezpiecznym. Czas jego trwania wynosi od 30 do 60 minut w zależności od obszaru poddawanego zabiegowi. Można go stosować nie tylko na obszarze twarzy, ale też szyi czy dekolcie.       

Jakie efekty można uzyskać po zabiegu laserowego peelingu węglowego? 

Warto poznać wszystkie efekty, jakie można uzyskać po wykonaniu peelingu węglowego z użyciem lasera. Należy do nich:

  • oczyszczenie i rozświetlenie cery;
  • usunięcie zaskórników otwartych i zamkniętych;
  • zwężenie rozszerzonych porów skóry;
  • redukcja wydzielania sebum, a w związku z tym mniejsze przetłuszczanie się skóry;
  • zmniejszone zanieczyszczenia i stany zapalne związane ze zmianami trądzikowymi;
  • wygładzenie drobnych zmarszczek;
  • poprawa napięcia skóry i odbudowa włókien kolagenowych;
  • spowolnienie procesów starzenia i redukcja zmian pigmentacyjnych poprzez ich rozjaśnienie; 
  • ujednolicenie kolorytu skóry.  

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu laserowego peelingu węglowego? 

Choć zabieg laserowego peelingu węglowego jest bezpieczny, to istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Należą do nich: ciąża, karmienie piersią, opalona skóra, przyjmowanie leków wpływających na krzepliwość, a także rozszerzających naczynia krwionośne. Przyjmowanie w ciągu 6 ostatnich miesięcy retinoidów także jest przeciwwskazaniem do laserowego peelingu węglowego. Zabiegu nie może także wykonać osoba, która przez ostatnie dwa tygodnie stosowała na skórę produkty z retinoidami lub witaminą A, balsamy brązujące czy też samoopalacze. Dyskwalifikujące jest także przyjmowanie na 2 tygodnie przed zabiegiem suplementów światłouczulających, w tym ziół o takim działaniu, do których można zaliczyć: dziurawiec, rumianek czy nagietek. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest także skłonność do bliznowców. Podobne przeciwwskazania występują w przypadku zabiegu jakim jest depilacja laserowa. Osoby cierpiące na choroby autoimmunologiczne, nowotworowe, padaczkę, czy choroby wirusowe także nie mogą poddać się Hollywood Peel, czyli laserowemu peelingowi węglowemu. Przed każdym zabiegiem wykonywany jest szczegółowy wywiad, który ma wykluczyć przeciwwskazania do jego wykonania.    


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku