Mały dom parterowy to kusząca propozycja, zwłaszcza w czasach, gdy budowa domu to wymagające przedsięwzięcie. Czy warto postawić na własny dom zamiast inwestować w mieszkanie? Jaką przewagę ma niewielka parterówka nad większym mieszkaniem i dlaczego Dom przy Przyjemnej 33 to ciekawa opcja na tanią i szybką budowę? Poznajmy bliżej mały dom parterowy o powierzchni 65 m?.
Mały dom zamiast mieszkania – wolność, swoboda i spokój nie do porównania.
 
Budowa niewielkiego domu parterowego to doskonała alternatywa dla kupna mieszkania w wielorodzinnym budownictwie. Własny dom to gwarancja bezpieczeństwa, spokoju i komfortu, który trudno porównać nawet z większym mieszkaniem w bloku. Balkon nigdy nie zastąpi nam tarasu z możliwością wyjścia do ogrodu, a komórka lokatorska to o wiele mniej niż pojemny strych, czy garaż. Wybierając niewielkie projekty domów parterowych, w celu realizacji inwestycji, stawiamy na szybką i ekonomiczną budowę. Kupując mieszkanie w budownictwie wielorodzinnym skazani jesteśmy na łaskę realizującego budowę dewelopera. Od niego uzależnione są terminy i wszelkie koszty związane z zakończeniem całości inwestycji. Stawiając na małe projekty domów mamy możliwość poprowadzenia budowy systemem gospodarczym. To od nas zależy tempo budowy, finalne koszty oraz – co równie ważne – wygląd i szczegółowy układ naszego przyszłego domu. W przypadku wyboru mieszkania nie mamy wpływu na tak kluczowe aspekty inwestycji.

Warto pamiętać również, że dom to nie tylko przestrzeń zamknięta w czterech ścianach, pod dachem. Posiadanie nawet małego domu, to atuty własnej działki, spokój podmiejskich terenów i prywatność, o którą trudno w przypadku mieszkania w mieście.
Jeśli postawimy na budowę i chcemy wybrać najszybszą i oszczędną drogę do własnego domu, trzeba wybrać dobry projekt domu. Taki, który zbudujemy szybko, sprawnie, i który będzie realną alternatywą dla mieszkania, nie tylko pod względem powierzchni, ale również kosztów realizacji. Przeglądając projekty domów pod tym kątem warto zatrzymać się przy Domu przy Przyjemnej 33.

Dom przy Przyjemnej 33

Co można zmieścić na 65 m²? Mały projekt domu, duże możliwości.

Dom przy Przyjemnej 33 to projekt małego domu parterowego o prostej konstrukcji i zwartej bryle. Powierzchnia użytkowa 65 m² wydaje się niewielka jak na dom, jednak – co warte podkreślenia – to więcej niż standardowe mieszkanie w miejskim budownictwie wielorodzinnym. Parterowy dom z dachem dwuspadowym o kącie nachylenia 25 stopni oferuje dodatkowo 3.5 m² kotłownię, funkcjonalny strych oraz wiatę garażową. Na takie bonusy nie możemy liczyć kupując 50 metrowe mieszkanie w bloku. Co kryje w sobie ta stylowa parterówka? Wnętrze, pomimo niewielkich rozmiarów budynku, może zaskoczyć.
Program funkcjonalny przewiduje otwartą strefę dzienną, na którą składa się salon i kuchnia oraz część nocną z trzema sypialniami. W domu zaprojektowano również kompletnie wyposażoną łazienkę oraz kotłownię dla pieca na paliwo gazowe. W słonecznym livingroomie jest miejsce na klimatyczny kominek, jadalniany stół i wygodną sofę. Wnętrze jest dobrze doświetlone i skomunikowane z zieloną strefą ogrodu. W kuchni mamy do dyspozycji duży blat roboczy, który pozwala swobodnie realizować wszelkie kulinarne pomysły. W Domu przy Przyjemnej 33 z powodzeniem znajdzie dla siebie miejsce rodzina z dwójką dzieci. Każde otrzyma swój pokój, ustawny i dobrze doświetlony, a rodzice znajdą chwilę spokoju w największej sypialni. Jeśli posiadamy samochód, nie jest on zdany na zgubne działanie warunków atmosferycznych. W projekcie przewidziano lekką wiatę, pod którą zaparkujemy samochód, a także złożymy rowery, czy ogrodowe meble.
Jak widać 65 m² to całkiem sporo miejsca, by ulokować tu niezbędne pomieszczenia dla całej rodziny. Nie możemy zapominać również o potencjale ukrytym na poddaszu domu. Wszystkie projekty domów parterowych mają możliwość rozbudowy i adaptacji poddasza na cele mieszkalne. Przy odpowiednim przystosowaniu projektu możemy zyskać dodatkowe 40 m² powierzchni użytkowej. Taki bonus w małym domu parterowym robi wrażenie!
Dom przy Przyjemnej 33 – rzut parteru

Małe projekty domów – niskie koszty użytkowania.

Stawiając na niewielkie projekty domów wybieramy nie tylko niskie koszty budowy i sprawną realizację. Mały dom łatwiej ogrzać, a co za tym idzie koszty utrzymania i użytkowania budynku również nie będą wysokie. W przypadku Przyjemnej 33 mamy do wyboru dodatkowe rozwiązania energooszczędne, pozwalające obniżyć nakłady związane z utrzymaniem domu. Projekt został wyposażony w nowoczesne schematy wentylacji mechanicznej z rekuperacją oraz instalację solarna. Przy zastosowaniu obu tych systemów realne koszty ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej mogą spaść nawet o 60%. Decydując się na rekuperację mamy dodatkowo całoroczny, niezakłócony dostęp do czystego powietrza, co znacznie podnosi komfort mieszkania w tak przyjaznym domu.
Jeśli chcemy zamieszkać w domu, a budżet naszej inwestycji jest ograniczony, warto stawiać małe projekty domów parterowych. Dom przy Przyjemnej 33 jest dobrym przykładem, że za cenę mieszkania w bloku możemy mieć własny dom – przytulny, nowoczesny i tani w utrzymaniu.
Dom przy Przyjemnej 33 poznacie bliżej na stronie pracowni GALERIADOMOW.PL  https://www.galeriadomow.pl/projekty-domow/projekt-dom-przy-przyjemnej-33.html 

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku