Producenci szczoteczek do zębów prześcigają się w pomysłach i swoich zapewnieniach o jakości swoich produktów. Bez wątpienia jednak panuje przekonanie, że wśród wszystkich wymyślonych do dziś przedmiotów, to właśnie szczoteczka soniczna i elektryczna toczą między sobą bój o to, która z nich jest najlepsza. Część z wątpliwości postaram się rozwiać w tym artykule.

 

 

 

Jak działają szczoteczki soniczne?

Szczoteczka soniczna to jeden z rodzajów szczoteczki elektrycznej. Charakteryzuje się wydłużoną główką o kształcie szczoteczki manualnej. Pod wpływem energii elektrycznej wykonuje ruch boczny. Szczoteczkę soniczną możemy kupić i używać jej do codziennej higieny jamy ustnej. Używanie tego modelu znacznie wzmacnia skuteczność mycia zębów. Dzięki odpowiednim włóknom i mocy, czyszczenie przestrzeni międzyzębowych jest znacznie prostsze nić w przypadku tradycyjnej szczoteczki do zębów. Modele soniczne pozwalają również wykonać masaż dziąseł i znacznie lepiej czyszczą przestrzeń pomiędzy zębami a aparatem ortodontycznym. W szczoteczkach sonicznych bardzo ważne jest włosie główki, które powinno być wykonane z produktów premium by jeszcze lepiej spełniać swoje zadanie. 

 

Jak działają szczoteczki elektryczne?

Szczoteczka elektryczna bardzo dobrze czyści płytkę nazębną dzięki swojej obrotowej główne. Szczoteczka rotacyjna pozwala zrezygnować z nici dentystycznej i każdego dnia dbać o higienę jamy ustnej na najwyższym poziomie. Kształt główki czyszczącej sprawia, że bez większych problemów włosie dostaje się do trudno dostępnych miejsc i czyści zakamarki między zębami pozbywając się bakterii i resztek jedzenia. Główka dociska włosie na powierzchni zębów i obrotowe ruchy pomagają w pielęgnacji dziąseł. Myjąc zęby szczoteczką soniczną należy wykonywać ruchy wymiatające, podobne do tych, które wykonuje się myjąc zęby szczoteczką elektryczną. 

Szczoteczka soniczna a eletryczna - którą wybrać?

Zarówno szczoteczka elektryczna jak i szczoteczka soniczna Oral-B sprawdzą się w naszych domach. Różnica pomiędzy szczoteczką soniczną a elektryczną polega tylko na kształcie główki. Jeśli chcemy dbać o czystość naszej płytki nazębnej to powinniśmy wybrać szczoteczkę i technikę mycia zębów, która będzie odpowiadać naszym potrzebom. Dzięki temu zadbamy o świeży oddech, zdrowe dziąsła i białe mocne zęby. Jeśli więc nosimy się z zamiarem zakupu szczoteczki elektrycznej to powinniśmy zastanowić się nad producentem i modelem, który będzie spełniał nasze oczekiwania.  

 

Artykuł powstał we współpracy z Oral-B


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku