Wiele kobiet decyduje się na zagęszczenie i przedłużenie swoich naturalnych rzęs, korzystając z usług stylistki. Warto wiedzieć, że sztuczne rzęsy to nie tylko czarne i brązowe egzemplarze o różnym skręcie i długości. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się obecnie kolorowe rzęsy, które są idealne na niecodzienne okazje i pozwalają stworzyć niecodzienną stylizację. Jak o nie dbać?

Kolorowe sztuczne rzęsy – kiedy warto się na nie zdecydować?

Sztuczne rzęsy doczepiane w kolorze innym niż czerń czy brąz to niecodzienne rozwiązanie, które z pewnością przyciągnie mnóstwo spojrzeń. W sklepach oferujących profesjonalne akcesoria dla salonów kosmetycznych takich jak np. Sablier stylistki mogą zakupić sztuczne rzęsy pozwalające zrealizować kreatywne wizje swoich klientek.

Kolorowe rzęsy to świetne rozwiązanie na wszystkie okazje, kiedy klientka chce się wyróżniać i przyciągać uwagę wyjątkową stylizacją. Sprawdzą się więc m.in. podczas przyjęć karnawałowych czy imprez sylwestrowych i właśnie wtedy w szczególności warto je mieć w swoim salonie.

Kolorowe sztuczne rzęsy wcale nie muszą być jednak opcją jedynie na wyjątkowe, niecodzienne okoliczności. Kobiety, które lubią wyróżniać się w tłumie, z powodzeniem mogą zdecydować się na takie rozwiązanie na co dzień.

Oprócz sztucznych rzęs w różnych wariantach kolorystycznych ciekawym wyborem mogą okazać się także egzemplarze fluorescencyjne w neonowych kolorach, które świecą w UV.

Nieco mniej wyróżniającą się alternatywą są natomiast czarne egzemplarze z kolorowymi końcówkami. Dostępne w różnych długością i skrętach pozwolą ożywić stylizację i nadać jej charakterystyczny akcent.

Jak dbać o kolorowe rzęsy?

Przede wszystkim o kolorowe rzęsy należy dbać tak, jak o standardowe egzemplarze. Oznacza to, że klientki powinny stosować się od wszystkich zaleceń obowiązujących po aplikacji rzęs. Do 48 godzin po aplikacji nie powinno się więc m.in. moczyć włosków, dotykać i pocierać rzęs ani nakładać na okolice oczu tłustych kremów.

Należy również unikać ciepłych kąpieli i pryszniców oraz wszelkich miejsc, gdzie, panuje wysoka temperatura. Aby rzęsy nie uległy zniszczeniu podczas snu, ważne jest również, aby w miarę możliwości po aplikacji spać na plecach.

W utrzymaniu trwałości kolorowych rzęs kluczowa jest także odpowiednia higiena i pielęgnacja w późniejszym czasie. W tym celu należy stosować dedykowane temu preparaty o łagodnym składzie, które są bezpieczne dla oka, a jednocześnie nie wpływają na blaknięcie czy niszczenie sztucznych rzęs.

 

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku