Dbanie o czystość w domu ma ogromne znaczenie. Dobór odpowiednich środków myjących sprawia, że mamy więcej czasu na odpoczynek w czystym i bezpiecznym otoczeniu. Płyn uniwersalny do mycia, jak sama nazwa wskazuje, to preparat o szerokim zastosowaniu, po który sięga wielu konsumentów. Jednak nie każdy płyn uniwersalny jest w stanie poradzić sobie z wszystkimi zabrudzeniami. Mnogość dostępnych na rynku produktów wcale nie ułatwia wyboru tego najlepszego.

Do czego można wykorzystać płyny uniwersalne?

Uniwersalne środki czyszczące mogą być stosowane na rozmaitych powierzchniach i są w stanie poradzić sobie z różnego rodzaju zanieczyszczeniami. Zostały stworzone z myślą o wszystkich powierzchniach zmywalnych, ale większość konsumentów wykorzystuje je do mycia podłóg. Uniwersalne płyny do mycia sprawdzą się także podczas usuwania kurzu z mebli, czyszczenia blatów kuchennych czy mycia armatury łazienkowej. Dobrze radzą sobie z tłuszczem i usuwają wszelkiego rodzaju osady.

Dlaczego warto korzystać z uniwersalnych środków czyszczących?

Jeśli nie jesteśmy zwolennikami posiadania całej gamy środków czyszczących, przeznaczonych do różnych zadań, warto zainwestować w preparat o działaniu uniwersalnym. Dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskujemy nie tylko produkt o skutecznym działaniu, ale również dodatkową przestrzeń. Uniwersalne płyny do sprzątania należą do najpopularniejszych preparatów na rynku. Z ekonomicznego punktu widzenia posiadanie jednego wielozadaniowego płynu czyszczącego jest najkorzystniejszą opcją. Uniwersalny płyn do mycia wcale nie musi być mniej skuteczny w działaniu. 

Jak wybrać idealny płyn uniwersalny do sprzątania?

Specjalistyczne detergenty, choć mają swoje zalety, nie sprawdzą się w przypadku innych powierzchni niż ta, do której zostały stworzone. W sytuacji, gdy zdecydujemy się na zakup słabej jakości płynu uniwersalnego, musimy liczyć się z tym, że trzeba będzie używać go częściej lub poświęcić więcej czasu na doczyszczenie uporczywych zabrudzeń. Aby usprawnić proces sprzątania, warto stosować te preparaty zgodnie z zaleceniami producenta. Wówczas możemy mieć pewność, że efekty ich działania będą natychmiast widoczne.

Ekologiczne płyny uniwersalne

Aby wybrać dobry płyn uniwersalny do mycia, warto sięgać po preparat, który stanowi połączenie skuteczności z delikatnym działaniem. Naturalny skład ekologicznych środków czyszczących wcale nie oznacza, że ich skuteczność będzie mniejsza. Produkty te, ze względu na zawartość delikatnych substancji, nie pozostawiają na czyszczonych powierzchniach niechcianych śladów. Wybierając ekologiczne płyny do czyszczenia o uniwersalnym zastosowaniu, możemy mieć pewność, że będą one bezpieczne dla otoczenia. Z powodzeniem wyczyszczą parkiet, zlew czy ceramikę. Świetnie sprawdzą się również podczas mycia blatów kuchennych czy armatury łazienkowej. Ponadto ekologiczne płyny uniwersalne do sprzątania jest łagodny dla skóry dłoni. 

Efektywne sprzątanie z płynem uniwersalnym Ludwik Ekologiczny

Marka Ludwik Ekologiczny proponuje swoim klientom biodegradowalny i bezpieczny dla skóry płyn uniwersalny o zapachu jaśminu i zielonej herbaty. Preparat skutecznie radzi sobie z kurzem i uporczywymi zabrudzeniami (dzięki specjalnie opracowanemu Baking Soda System), a dodatkowo pozostawia po czyszczeniu lśniącą powierzchnię. Płyn uniwersalny Ludwik Ekologiczny jest produktem wielozadaniowym. Sprawdza się podczas mycia podłóg, czyszczenia blatów i szafek kuchennych oraz powierzchni drewnianych. W skład produktu wchodzą starannie wyselekcjonowane składniki, które są bezpieczne dla planety. Płyn uniwersalny Ludwik Ekologiczny nie zawiera w sobie formaldehydu, szkodliwych boranów, fosforanów czy związków chloru. Co ważne, posiada certyfikat EU Ecolabel, który poświadcza jego neutralność dla środowiska.
 

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku