Starzenie się skóry i zmarszczki to coś, co jeszcze kilkadziesiąt lat temu było nieodwracalne i nieuniknione. Wiele osób obawia się momentu, w którym skóra zacznie tracić młodość i jędrność, pojawią się pierwsze "kurze łapki" i zmarszczki na czole, policzkach, czy szyi. Na szczęście medycyna estetyczna ma na to sposób i skutecznie jest w stanie temu zaradzić za pomocą różnych zabiegów, w dodatku bez użycia skalpela.

Skąd biorą się zmarszczki? 

Wraz z wiekiem skóra traci kolagen, elastynę i naturalny kwas hialuronowy. Są one odpowiedzialne za elastyczność i młody wygląd skóry, więc ich stopniowa utrata jest przyczyną tworzenia się załamań skóry, nazywanych powszechnie zmarszczkami. Innymi czynnikami ich tworzenia jest przewlekły stres, palenie papierosów, niewłaściwa pielęgnacja, częste narażanie skóry na światło UV oraz zwyczajna mimika, której nikt nie jest w stanie uniknąć. Oczywiście, powyższym czynnikom można zapobiegać, rezygnując z używek i stosując kremy z filtrem SPF, jednak pewnego aspektu - starzenia - nie da się powstrzymać ani dietą, ani drogimi kosmetykami. Tutaj pomocne będą więc zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, które mają możliwość przywrócić skórze młody wygląd, za pomocą iniekcji, czy terapii laserowych. 

 

Zabiegi odmładzające 

Obecnie dostępne są różne warianty zabiegów, które utrwalają młody wygląd skóry, zapobiegając zmarszczkom. Można wybrać taki, który w największej mierze spełnia nasze oczekiwania, który może różnić się także metodą jego wykonywania. Obecnie gabinety medycyny estetycznej oferują między innymi Zabieg Genesis, zabieg kolagenowy Linerase, czy zabieg Titan. 

 

Zabieg Genesis

Zabieg Genesis to bezbolesna terapia laserowa, która ma na celu odmłodzenie skóry dzięki remodelingowi kolagenu. Skuteczny jest także w przypadku usuwaniu niedoskonałości, takich jak przebarwienia, blizny potrądzikowe, poszerzone pory, czy trądzik różowaty. Wiązka lasera rozgrzewa górne warstwy skóry właściwiej, dzięki czemu pobudzają się komórki odpowiedzialne za regenerację skóry - fibroblasty - które zaczynają produkować nowy kolagen. Dzięki temu skóra odzyskuje jędrność i napięcie, redukując oznaki starości. Tego typu zabieg oferuje między innymi gabinet medycyny estetycznej High-Med i najlepiej jest wykonywać go w kilku seriach. 

 

Zabieg kolagenowy Linerase 

Inną metodą skuteczną w walce z oznakami starości jest zabieg kolagenowy Linerase, który w pewnym stopniu przypomina mezoterapię. Jest to iniekcja bezpiecznego preparatu, który podobnie jak zabieg Genesis pobudza fibroblasty, które zaczynają produkować nowy kolagen. Przyczynia się do zwiększenia sprężystości oraz gęstości skóry, dając rewelacyjny efekt odmłodzenia. 

 

Zabieg Titan 

Zabieg Titan jest bezinwazyjny i szybki. Podobnie jak Genesis używa się lasera, jednak bazuje on na promieniowaniu głębokiej podczerwieni. Głębokie warstwy skóry są podgrzewane, dzięki czemu włókna kolagenowe obkurczają się, a skóra napina. Dodatkowo, efekt pod wpływem czasu pogłębia się, a kłopotliwe zmarszczki zostają wygładzone. Podobnie jak inne zabiegi, wykonywane w gabinetach medycyny estetycznej, należy on do profilaktyki przeciwstarzeniowej i rekomendowany jest zarówno kobietom, jak i mężczyznom, którzy chcą pozbyć się oznak starzenia i utraty jędrności skóry. 

Obecnie metod na skuteczne odświeżenie i odmłodzenie skóry bez użycia skalpela jest wiele. Kosmetyki, dieta, a także zabiegi, które oferują gabinety estetyczne to skuteczny sposób, by długo cieszyć się piękną skórą i nie martwić o przejawy starości. 

 


Najczęściej zadawane pytania


Czy zabiegi odmładzające przynoszą oczekiwane rezultaty?

Medycyna estetyczna ma obecnie bardzo duże możliwości. Większość proponowanych zabiegów jest nieinwzyjna lub cechuje się minimalną inwazyjnością. W związku z tym możemy mówić o ich wysokim poziomie bezpieczeństwa. Oczywiście istnieją pewne przeciwwskazania, jednak w większości są one czasowe. Dlatego ich wykonywanie jest doskonałą alternatywą dla chirurgii plastycznej. Przede wszystkim jednak zasługują na docenienie wysokiego poziomu skuteczności.

Jak wybrać odpowiedni dla siebie zabieg medycyny estetycznej?

Przede wszystkim zastanów się, na jakim efekcie estetycznym Ci zależy. Jeśli już to wiesz, umów się na konsultację u lekarza medycyny estetycznej. Specjalista oceni Twoją skórę, przeprowadzi wywiad i wskaże, jakie działanie będzie w Twoim przypadku najlepsze i najskuteczniejsze.

Jak wybrać lekarza medycyny estetycznej?

Zawsze wybieraj renomowane gabinety i doświadczonych specjalistów. Poznasz ich po opiniach wcześniejszych pacjentów. Taka osoba będzie odpowiadać za Twój wygląd, a poniekąd i zdrowie, dlatego warto dokładnie sprawdzić, do kogo się umawiamy.

Jaki jest odpowiedni wiek, aby skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej?

Nie ma jednego określonego wieku, w którym wszystkie zabiegi będą wskazane i dopuszczalne. Każdy przypadek musi być rozpatrywany indywidualnie. Przykładowo już nastolatka może mieć problem z bliznami potrądzikowymi, gdy przestaną się pojawiać u niej nowe zmiany na skórze. Pamiętaj, że jest to lekarz medycyny estetycznej, więc przeprowadzi wywiad i oceni, czy można wykonać zabiegi i czy będą one bezpieczne.

Czy medycyna estetyczna może skutecznie odmładzać?

Tak, jednak nie możemy oczekiwać cudów. W tym przypadku zazwyczaj osiągnięcie oczekiwanego efektu jest procesem. Najłatwiej jest się pozbyć pierwszych płytkich zmarszczek. Jednak również, jeśli jest ich więcej, skórę można wygładzić, dodać jej blasku, koloru i odświeżyć, przez co będzie wyglądać zdecydowanie młodziej.


Podobne artykuły:

oczyszczanie wodorowe

Wersja do druku