Zakończenie relacji to trudny moment dla obu stron. Pierwsze dni są najgorsze, jednak z czasem można pogodzić się z odejściem ukochanej. Aby zapomnieć o byłej partnerce, warto poświęcić czas rozwijaniu własnej pasji. Jak odciąć się od byłej? Kiedy zdecydować się na wejście w nową relację?

Definitywne zakończenie relacji - jak całkowicie odciąć się od drugiej osoby? 

Jeśli relacja definitywnie dobiegła końca, nie warto poświęcać czasu na jej desperackie ratowanie czy obwinianie się. Zamiast tego należy skupić się na odcięciu się od danej osoby. Najlepiej zacząć od skasowania numeru. To bardzo ważny krok, który sprawi, że nie będziesz próbował podejmować rozmowy czy kontaktować się, aby na nowo nawiązać relację. Żyjemy w świecie, w którym media społecznościowe stanowią cześć naszej codzienności. Jednak dla własnego dobra przestań obserwować konta swojej byłej. Najlepiej będzie, gdy je zablokujesz. W przeciwnym razie w najmniej oczekiwanym momencie będziesz próbował śledzić co robi, lub z kim spędza czas, co może dodatkowo pogłębić smutek po rozstaniu. 

Zadbaj o własną pasję!

Szybciej zapomnisz o byłej, jeśli skupisz się na sobie i rozwijaniu własnych zainteresowań. To punkt wyjścia do realizacji działań, które zawsze chciałeś podjąć, ale brakowało motywacji czy wolnego czasu. Rozwinięcie pasji czy nowego hobby sprawi, że z czasem nie tylko rozwiniesz się, ale również staniesz się bardziej niezależny. Coraz mniej czasu będziesz spędzał na wspominaniu zakończonej relacji, co będzie swoistą terapią. Dobrym rozwiązaniem jest zapisanie się na siłownię czy rozpoczęcie uprawiania nowej dyscypliny sportu. Dzięki temu, że zaangażujesz swój wolny czas i odsuniesz od siebie negatywne myśli. Co więcej, z czasem zaczniesz widzieć efekty regularnych ćwiczeń, co przełoży się na lepsze samopoczucie. 

Kiedy zdecydować się na wejście w nową relację?

Po rozstaniu wiele osób zadaje sobie pytanie, kiedy jest właściwy czas na poznanie nowej osoby, z którą będzie można stworzyć głębszą relację. Jednak nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż wszystko uzależnione jest od danej osoby i jej indywidualnego podejścia. Z całą pewnością nie warto zaraz po rozstaniu na siłę angażować się w kolejny związek, jako lekarstwo na złamane serce. Może to tylko pogłębić problemy. Po rozstaniu warto dać sobie czas na zdefiniowanie siebie na nowo, aby móc określić własne cele, priorytety czy kierunki rozwoju. Gdy problemem jest brak relacji intymnych, warto zdecydować się na zakup akcesoriów erotycznych, którymi są np. zabawki Fleshlight.

Rozstanie to trudny moment, jednak kluczowe jest pogodzenie się z zakończeniem danej relacji i postawienie na swój rozwój. Nowa pasja to pierwszy krok do poradzenia sobie z negatywnymi emocjami, a z czasem stanie się powodem do wyznaczania kolejnych celów. Warto zdecydować się na nową relację dopiero po „uporządkowaniu” emocji po byłej partnerce. Wówczas związek będzie trwały, stosunki pomiędzy dwoma osobami bezinteresowne, a emocje szczere.  


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku