Wyjątkową zdolność postrzegania osób, zjawisk oraz przedmiotów w czasie i przestrzeni w sposób pozazmysłowy, czyli bez udziału wzroku, słuchu, dotyku określa się jako dar jasnowidzenia. Termin ten łączy się z intuicją, przepowiadaniem przyszłości, prekognicją, metafizycznym światem, czy głębszym poznaniem. Jak w każdej dziedzinie, którą ludzkość dopiero poznaje, istnieje wiele domniemań i bardziej lub mniej trafionych faktów oraz mitów.


Szósty zmysł – intuicja

Jasnowidzenie to znacznie więcej niż tylko przeczucie, intuicja, nazywana też popularnie szóstym zmysłem. Węch, smak, wzrok, słuch i dotyk pozwalają poznawać świat zmysłowo. Natomiast neurolingwistyka uważa, że każdy z nas może decydować, czy podążać za swoim rozumem, czy za intuicją. Niektórzy starają się podążać za kombinacją obu.

Zdolności intuicyjne posiada każdy, jednak na skutek ewolucyjnego korzystania z rozumu i posługiwania się racjonalnym myśleniem powodujemy, że tłumiony szósty zmysł zanika. Co więc ma wspólnego jasnowidzenie z intuicją?

Zatrzymajmy się jeszcze na chwilę przy fragmencie: tłumiony szósty zmysł zanika. Logicznie myśląc, ćwiczenie szóstego zmysłu powinno go rozwijać, czyż nie? I tak właśnie dochodzimy do sztuki jasnowidzenia, której po prostu można się nauczyć, dzięki ćwiczeniu swoich naturalnych zdolności.

 Prekognicja – wiedzieć wcześniej

Prekognicja znajduje się gdzieś między intuicją a darem jasnowidzenia, choć sama w sobie już jest umiejętnością przewidywania przyszłości. Prekognicja oznacza wiedzieć wcześniej, co się wydarzy. Wikipedia tłumaczy, że słowo powstało od præ- „przed, wcześniej, pra-” i cognoscere, czyli „wiedzieć, być zaznajomionym z”.

Jasnowidzenie i prekognicja w parapsychologii to zjawiska paranormalne, oznaczające wiedzę o zdarzeniach w przyszłości, której nie można wywnioskować z bieżącego stanu rzeczy. Prekognicji nie powinno się jednak wrzucać do jednego worka z jasnowidzeniem, ponieważ oprócz psychotronicznego wglądu w przestrzeń, daje dostęp do wiedzy o przyszłych zdarzeniach raczej na krótkim odcinku czasowym i nie dotyczy potencjałów, a sytuacji, które będą miały miejsce. Warto obserwować otoczenie pod tym kątem, a z łatwością zauważy się wiele przejawów prekognicji.

 Dar pełnego jasnowidzenia

Jasnowidzenie traktowane jako połączenie z metafizycznym światem energii prowadzi do głębszego poznania i jest prawdziwym darem. Dzięki wglądom można zdobyć wiedzę o tym, co dzieje się w innej przestrzeni. Jasnowidze niekiedy roztaczają czarne wizje, w których widać bliski koniec świata. Być może to powód, dla którego powstała opinia, że jasnowidzenie to naciągane informacje, które niewiele mają wspólnego z faktycznymi wydarzeniami w naszym życiu.

Dar jasnowidzenia przypisuje się często wybranym. Tymczasem każdy człowiek korzysta z intuicji i prekognicji, a także jasnowidzenia na co dzień. Ludzie próbują sprawdzić, czy rzeczywiście dysponują darem jasnowidzenia, zapominając, że to naturalna zdolność, bez której nie moglibyśmy funkcjonować. Jasnowidzenie opiera się na wzajemnym polu komunikacji, zwanym potocznie wyobraźnią, którą ma każdy z nas. Wiele osób bez żadnej dodatkowej wiedzy czy ćwiczeń mówi, że doświadcza przeczucia i często podejmuje decyzje, korzystając z intuicji.

Ludzie, którzy mają otwarte serca i nie wiążą ich ciasne węzły karmiczne, w chwilach wyciszenia i koncentracji wchodzą w ten wyjątkowy stan postrzegania i dostrzegają znacznie więcej niż pozostali.

 Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku